Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Bernstein, Kripto Gelirinin 2033'e Kadar 400 Milyar Dolara Sıçramasını Bekliyor

Bernstein, zincir üstü gelirin bugünkü yüzde 15'lik dilimden toplam kripto para birimi gelirinin yaklaşık yarısına çıkmasını bekliyor.

16 Ocak 2023 15:56

Güncellenme: 16 Ocak 2023 16:18

Bernstein'ın yayınladığı araştırma raporuna göre, kripto, altyapı tezinden uygulama tezine dönüştüğü için bu yıl on yıllık altın çağ inovasyonunun temellerini atacak.


Broker şirketi, toplam kripto gelirinin gelecek 10 yılda 16 kat artışla 2023'te 25 milyar dolar seviyesinden 2033'te yaklaşık 400 milyar dolara çıkmasını bekliyor.


400 milyar dolarlık tahmini gelir havuzu, bugün sadece yüzde 15 olan toplam gelir havuzunun yaklaşık yarısını oluşturacak.


Bernstein, blok zinciri ölçeklendirilmesinde elde edilen yenilik ve finansal hizmetler ile tüketici teknolojisindeki büyümeyle birlikte, şimdi yaklaşık 4 milyar doların altında seyreden zincir üstü gelirin gelecek on yılda yaklaşık 200 milyar dolara yaklaşacağını tahmin ediyor.


Raporda, tüketici ve finans uygulamalarının, geçtiğimiz yıl yaklaşık yüzde 40 düzeyindeki zincir üstü gelirin yaklaşık yüzde 75'ini oluşturması beklenirken zincir üstü finansal uygulamalarda merkeziyetsiz borsalar (DEX), borç verme ve tokenize edilmiş ürünlerin gelirlerin amiral gemisi olması bekleniyor.
Daha Fazla Oku

    bernsteinkriptoDEX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk