Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Beanstalk Stablecoin Protokolü Bağış Kampanyası ile 77 Milyon Doları Kurtarmayı Amaçlıyor

Beanstalk, Nisan ayında 182 milyon dolarlık bir flaş kredi saldırısına uğramıştı.

2 Haziran 2022 23:30

Güncellenme: 3 Haziran 2022 12:23

Ethereum tabanlı stabil coin protokolü Beanstalk, projeden 182 milyon doları dışarı sızdıran bir yönetim istismarı sonucu kaybedilen dış varlıklardan 77 milyon doları geri getirmek için 6 Haziran'da bir bağış kampanyası başlatacak.


Nisan ayında, bir saldırgan Beanstalk tokenlerinin kontrol hissesini satın aldı, ardından bu pozisyonu yönetişim yapısından yararlanmak için kullandı ve Beanstalk'ın tüm fonlarını hesabına geçirmek için oy kullandı.


“The Barn Raise” bağış toplama etkinliği saat 12.00'de başlayacak. Yapılan basın açıklamasına göre kampanya, 6 Haziran'da ET ve tüm sözde gübre jetonları satılana kadar sürecek.


Beanstalk, her biri 1 USDC karşılığında 77 milyon gübre tokeni satacak ve bu 77 milyon doları borç karşılığında %500'e varan faizle borç alacak. 


Gübre sahipleri, Beanstalk'ın yerel sabit parası olan, yeni basılan ‘fasulyelerin’ üçte birinden orantılı olarak pay alacak. Protokol, yaklaşık 10 milyon dolarlık fonun (veya mevcut gübre tokenlerinin %15'inin) şimdiden taahhüt edildiğini aktardı.


Bağış kampanyasının bir parçası olarak Beanstalk, protokolü yeniden başlatmadan önce en az 1.000 USDC katkıda bulunan ilk katılımcılara yönelik 10.000 maddelik bir NFT serisi olan The Barn Raise NFT Collection'ı da piyasaya sürecek.


Beanstalk, iki ayrı güvenlik denetiminin tamamlanmasının ardından Temmuz ayı başlarında yeniden faaliyetlerine devam edecek.


Merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) olarak, dokuz Beanstalk topluluğu üyesi tarafından yönetilen, yine topluluk tarafından işletilen çok imzalı bir cüzdana geçerek yönetişim yapısını güçlendirmek için çalıştığını duyurdu. Bu daha sağlam bir güvenlik mekanizması geliştirilinceye, denetlenene ve uygulanana kadar kısa vadeli bir çözüm.


Beanstalk, 2022'de başlayan büyük çaplı bir saldırının hedefi oldu. Bu saldırılar arasında blockchain köprüsü Wormhole için 326 milyon doların üzerinde bir kayıp ve ABD'li yetkililerin Kuzey Kore ile bağlantılı olduğu Axie Infinity'nin Ronin blok zincirinin 625 milyon dolarlık istismarını da yer alıyordu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Core Scientific, Bitcoin Madencilik Sektöründeki Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

24 Haziran 2024 22:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk