Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bazı Kripto Madenciliği Hisseleri Tuzak Olabilir

Valkyrie’nin raporu kripto madenciliği şirketlerinin hisse değerlendirdi. Buna göre kripto kışı devam ederse baz hisseler yatırımcılar için tuzak olabilir.

8 Eylül 2022 11:58

Güncellenme: 8 Eylül 2022 17:03

Dijital varlık yatırımı yönetim şirketi Valkyrie’nin yayımladığı bir raporda kripto kışının uzaması halinde bazı kripto madenciliği hisselerinin yatırımcılar için kazançlı, bazılarının ise tuzak olabileceğini belirtildi.


Raporda, “Kazançlı hisseler muhtemelen ayakta kalmayı başaracak ve fiyatları toparlanacak. Tuzak olanlar ise madencilik faaliyetlerini durduracak ve muhtemelen daha önce ulaştıkları fiyatları bir daha göremeyecek” denildi.

Kripto madencilik hisse senetleri son bir yıldır düşme eğiliminde. Hatta bazıları Bitcoin’den bile daha fazla düştü. Bu da şirketleri kripto kışından sağ çıkabilmek için bilançolarını destekleme amacıyla ellerindeki bitcoin’leri satmaya zorladı.


Valkyrie, zayıf bilançolara sahip kripto madenciliği şirketlerinin sermaye arttırma veya sermaya harcamalarını kısmaları gerekeceğini belirtti.


Hive Blockchain, Bit Digital, CleanSpark, Stronghold Digital ve Greenidge Generation gibi madencilik şirketlerinin ellerindeki kripto para miktarı hisselerinin piyasa değerinden daha düşük. Valkyrie, eğer kripto piyasalarındaki düşüş devam ederse bu şirketlerin daha çok savunmada kalacağını ve likit varlıklarının daha az seviyede düşebileceğini belirtiyor.  


Digihost Technology, Hut 8, Marathon Digital ve Core Scientific gibi ellerindeki kripto varlıklarının değerinin hisse değerlerinden daha fazla olan firmaların ise kripto piyasalarındaki düşüşün devam etmesi halinde daha fazla hayal kırıklığı yaşayabileceği belirtiliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk