Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Batık Kripto Kredi Şirketi Celsius Eski Çalışanına Dolandırıcılık Suçlamasıyla Dava Açıyor

KeyFi’ın kurucusu ve CEO’su Jason Stone da daha önce Celsius’a karşı dava açmış, şirketi piyasa manipülasyonu yapmakla suçlamıştı.

24 Ağustos 2022 13:44

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 18:20

İflas bayrağı çeken Celsius Network, merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu KeyFi ve şirketin CEO’su Jason Stone’a Celsius’tan değerli varlıklar çaldıkları iddiasıyla açtığı karşı davada tazminat talep ediyor. Celsius, 2020’nin ortasında KeyFi’ın bir kısmını satın almıştı.


Celsius tarafından mahkemeye sunulan iflas başvurusunda, “Söz konusu dava, sanıkların liyakatsizliklerinden ve düzenbazlıklarından kaynaklanıyor” ifadeleri yer alıyor.  


Celsius, KeyFi ve şirketin CEO’su Stone’u “sadece liyakatsiz değiller, aynı zamanda da hırsızlar” olarak tanımlıyor. Bunun yanı sıra Celsius’a göre, Stone ve KeyFi çaldıkları varlıkların takibini örtbas etmek adına yakın zamanda yasaklanan karıştırıcı Tornado Cash’i kullandı.


“Sanıkların Celsius’a dair taşıdıkları yükümlülüğün akıl almaz boyutta” olduğunu söyleyen Celsius, sadece ihmalkar hareketleri yüzünden 10 milyonlarca doların kaybedildiğini, çalınan fon miktarının muhtemelen bir bu kadar daha olduğunu belirtiyor.


Haziran ayının başlarında KeyFi ve Stone tarafından Celsius’a açılan davada şirket, piyasada manipülasyon yapmakla ve tüketici mevduatlarının hesap denetimini yapmamakla suçlanmıştı.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
10x Research, Portföy Getirisini Artırmak için Bitcoin 'Covered Strangle' Stratejisini Öneriyor

20 Mayıs 2024 13:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk