Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Başarılı Bir NFT İçin Beş İpucu

Web 3.0 dünyasına NFT ile girmek isteyenler için sosyal NFT pazar yeri Orderinbox’ın CEO’su Doğu Taşkıran'ın önerileri var

6 Ekim 2022 10:59

Güncellenme: 7 Ekim 2022 12:27

Kripto paraların sarsıntılı bir dönemden geçtiği şu günlerde dahi NFT’lere olan ilgi tüm dünyada büyüyor. Artan bu ilgiyse haliyle yeni tasarımcıları NFT dünyasına çekiyor. Yeni başlayanlar için başarılı NFT yaratıcısı olmak bazı kritik yollardan geçmeyi gerektiriyor. Sosyal NFT pazar yeri Orderinbox’ın CEO’su Doğu Taşkıran, NFT ve Web 3.0 dünyasında markalaşmak isteyen tasarımcılar için ipuçları veriyor. İşte o ipuçları:


Medya türünüzü dikkatli seçin. Statik görüntüler, NFT'ler için kullanılan en yaygın medya formatı olsa da aslında sanatsal ifade biçiminin tek sınırının kendi hayal gücünüz olduğunu unutmayın. NFT’yi mintlediğiniz yani eserinizi blok zincirlerde kayıtlı dijital varlığa dönüştürdüğünüz platform izin veriyorsa videoların veya şarkıların NFT'lerini yaratmamanız için hiçbir neden yok.


Yaratacağınız temel faydayı iyi düşünün. NFT'nizi nasıl fiyatlandıracağınızı düşünmeden önce, benzersiz tokeninizin değerinin altında neyin yattığını göz önünde bulundurmak daha önemli. Örneğin koleksiyonluk bir NFT'nin değeri, uzun süre güncel kalması beklenebilecek kültürel bir fenomene bağlıysa daha büyük ve daha kalıcı olabilir. Kulüp üyeliği veya özel etkinliklere erişim sağlama gibi yardımcı ya da faydalı olarak belirlenen ve benzersiz avantajlarla birlikte gelen Utility NFT'ler güçlü topluluklar yaratarak daha uzun vadeli değere sahip olabiliyor.


Kendi alanızdaki benzer düşüncelere sahip kişilerle bağlantı kurun. Hangi sektörde olursanız olun, Web 3.0 dünyasında adınızı duyurmak istiyorsanız network kurmanın önemini göz ardı etmeyin. NFT alanında Twitter, Discord ve Telegram gibi sosyal medya kanallarında sizlerle benzer işleri gerçekleştirenlerle iletişime geçmeniz gerekiyor. Ayrıca içerik oluşturucuların sosyal bir network oluşturabildiği ve NFT’lerini birçok kitleye ulaştırabildiği Orderinbox’ın sosyal pazar yeri olma özelliğinden de faydalanması içerik üreticilerin topluluklarını hızlıca oluşturmalarında önemli bir destek olabiliyor.


Topluluğunuzu geliştirin. Web 3.0 genellikle insanları dijital ortamda bir araya getirmekle ilgilidir. Bir NFT topluluğu oluşturmak için online etkinlikler, hediyeler ve yardımcı unsurlar aracılığıyla topluluk üyelerinizle bağlantıda kalmanız gerekir. Tıpkı diğer sanatçılarla network kurmak gibi, bir topluluk oluşturmak da Web 3.0 dünyasında içerik oluşturucusu olarak çalışmalarınızı tanıtmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu aynı zamanda NFT'lerinizi başarılı bir şekilde pazarlamanın da anahtarıdır çünkü insanlara benzer düşünen bir grubun parçası olduklarını hissettirmenin yakınlık kurmanın harika bir yolu olduğunu unutmayın.


Marka yaratın. Kişisel markanız, NFT'lerinizin arkasındaki amaç ve hikâye kadar önemli olabilir. Güçlü bir kişisel marka aynı zamanda başarılı bir pazarlama kampanyasının da bir parçasıdır. Kişiliğiniz ne kadar çok insanın ilgisini çekerse, çalışmalarınızı destekleme olasılıkları da o kadar artar. Günün sonunda itibarınız, NFT'lerinizin algılanan değerini ve insanların çalışmalarınızın arkasında durmaya ne kadar istekli olduklarını etkileyebilecek bir başka faktördür.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Mt. Gox Temmuz Ayında Geri Ödemelere Başlayacak, BTC Düşüyor

24 Haziran 2024 15:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk