Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Bankman Fried’lar Aile Boyu Sorgulanmalı”

İflas eden kripto para borsası FTX’in avukatları, Sam Bankman-Fried’ın annesi, babası ve kardeşinin de diğer eski yöneticilerle beraber sorgulanması gerektiğini belirtiyor.

27 Ocak 2023 09:56

Güncellenme: 27 Ocak 2023 10:27

İflas eden kripto para borsası FTX’in avukatları, şirketin kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın yakın ailesinden bazılarının soruşturmada gönüllü olarak iş birliği yapmaktan kaçındıklarını ve mahkemede sorgulanmaları gerektiğini belirtti.


Resmi mahkeme dosyasında giren bu yazışmaya göre FTX kurucusunun kardeşi, annesi ve babası aynı zamanda danışmanlarıydı. Bu nedenle kötüye kullanıldığı iddia edilen fonlara ne olduğu konusunda şirketin eski yöneticileri ile beraber Sam Bankman-Fried’ın annesi, babası ve kardeşinin de mahkemeye çağrılması gerektiği belirtildi.


FTX’in yeni yöneticileri, çalınmış olma ihtimali bulunan fonları kimin aldığını ve eski yöneticileriyle ne tür bir bağlantı olduğunu anlamaya çalışıyor. Ancak, iddiaya göre bazı potansiyel tanıklar, iş birliğine yanaşmıyor.


FTX avukatları, Sam Bankman-Fried’ın annesi Barbara Fried’ın iş birliği taleplerini görmezden geldiğini belirtiyor. Öte yandan şirketin eski baş mühendislerinden Nishad Singh ve Bankman Fried’ın kardeşi Gabriel Bankman-Fried’dan da işe yarar bir cevap alınamadığını aktarıyorlar.


Öte yandan dosyaya göre şirketin avukatları ve Sam Bankman-Fried’ın babası Joseph Bankman ile görüşmeler devam ediyor ve uzlaşmaya dayalı bir sonuca varması bekleniyor.


FTX, Gabriel Bankman-Fried sahibi olduğu lobi organizasyonu Guarding Against Pandemics’in Washington’a yakın bir yerden birkaç milyon dolarlık mülk satın aldığını ve bu mülkün müşterilerin kötüye kullanılan fonlarıyla satın alındığını iddia ediyor.


Öte yandan mahkeme dosyasında Fried’ın annesinin Mind the Gap adlı politik hareket komitesinin de Sam Bankman-Fried ve diğer FTX çalışanlarından bağış topladığı, annesinin ve babasının Bahamalar’da kendi adlarına kayıtlı 16,4 milyon dolarlık bir evde yaşadığı ancak bu evin aslında şirketin mülkü olması gerektiği iddia ediliyor.


Dosyada, Sam Bankman-Fried ile FTX'in kurucu ortağı Gary Wang ve “istenen bilgileri vermeyi açıkça reddeden" Alameda Research'ün eski CEO'su Caroline Ellison'ın da, mahkemeye çağrılması gerektiği belirtildi.”


Bu talepler 8 Şubat’ta yapılacak duruşmada tartışılacak.


Daha Fazla Oku

    Sam Bankman-FriedFTX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

29 Kasım 2023 23:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk