Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bankman-Fried Kendi Avukatını Ters Köşe Yaptı

Yapılan haberlere göre Sam Bankman-Fried ABD’ye iadesini kabul edecek. Ancak avukatının bu durumdan son dakikada haberi olduğu belirtiliyor.

20 Aralık 2022 09:45

Güncellenme: 20 Aralık 2022 10:07

Washington Post’un konu hakkında bilgisi olan bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Bankman-Fried, ABD’ye iade edilmeyi kabul etti. Ancak avukatları bu sırada Bankman-Fried’ın Bahamalar’da kalması için gerekli evrakları hazırlamakla meşguldü.


ABD Adalet Bakanlığı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, Bankman-Fried’a müşterilerin yatırımlarını kötüye kullanmakla ilişkili farklı suçlamalar yöneltiyor.


Şahitlere göre Bankman-Fried’ın avukatı Jerome Roberts, hâkim Shaka Serville’e müvekkilinin dün mahkemeye çıkağını duruşmadan dakikalar önce öğrendiğini söylemiş. Ayrıca Roberts, bu süreci şok edici ve zamansız olarak nitelendirmiş.


Reuters’ın bir haberine göre ise Bankman-Fried’ın avukatı, müvekilinin ABD’ye iade edilmesini kabul etmeden önce ABD’nin ithamnamesini görmek istemiş. Bu, suçlamaların günlerdir kamu oyu paylaşıldığı göz önüne alındığında ilginç bir istek olarak yorumlanıyor.


Bankman-Fried’ın ABD’ye iade edime hakkında duruşması 8 Şubat’ta başlayacaktı. Ayrıca 17 Ocak’taki duruşmada da kefaletle serbest kalma talebini yineleyecek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Nvidia’nın Kazançları Bitcoin ve Kripto Düzeltmesini Tetikleyebilir

22 Şubat 2024 10:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk