Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bankaların Kripto Madencilerini Finanse Etmeye Niyeti Yok

Citigroup, Bank of America ve Wells Fargo’nun CEO’ları kripto madencilerini finanse etme gibi bir planları olmadığını açıkladı.

22 Eylül 2022 10:56

Güncellenme: 22 Eylül 2022 12:22

ABD’nin önemli bankalarının liderleri, dün yaptıkları bir soru karşısında verdikleri cevaplarla kripto madencilerini finanse etme gibi bir planları olmadığını belirttiler.


Kripto madenciliğine karşı olan Cumhuriyetçi Brad Sherman, Finansal Hizmetler Komitesi’nin bir kongre oturumunda üç büyük bankanın CEO’larına kripto madenciliğini finanse etme gibi bir planları olup olmadığını sordu.


Citigroup CEO’su Jane Fraser, “Sanmıyorum” diye cevap verirken, Bank of America CEO’su Brian Moynihan ve Wells Fargo CEO’su Charles Scharf da böyle bir planları olmadıklarını belirttiler.


ABD Temsilciler Meclisi’nin Doğal Kaynaklar Komitesi’ni yöneten Cumhuriyetçi Jared Huffman, Nisan ayında federal çevre yetkililerini kripto madenciliğinin çevresel sonuçlarını incelemeye teşvik etmek için nerdeyse iki düzine Demokratı toplamıştı.


Bu yıl bitcoin’in düşmesi ve enerji fiyatlarındaki artış nedeniyle madenciler açısından için zor bir yıl oldu. Madenciler yaratıcı olmaya çalışırlarken bazı şirketler de bu boşluğu doldurmaya yönelik hamlelerde bulunuyor. Örneğin, merkeziyetsiz finans (DeFi) kuruluşu Maple Finance, Kuzey Amerika ve Avustralya’daki orta büyüklükte Bitcoin madencileri için 300 milyon dolarlık bir kredi havuzu oluşturuyor.


Madenciler düşük kripto fiyatlarıyla boğuşurken sektör temsilcileri birleşme ve satın almalar bekliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk