Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bank of America’dan Merkeziyetsiz Finans Raporu

Bank of America, raporunda mevcut DeFi uygulamalarının henüz çok erken aşamada olduğunu ancak gelecek 30 yıl içinde büyük değişiklikler yaratacağını öngörüyor.

10 Şubat 2023 11:27

Güncellenme: 10 Şubat 2023 11:59

Bank of America’nın araştırma raporuna göre Gauntlet gibi platformlar merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının gelişmesini sağlıyor. Ancak sektöre girişte düzenlemelerle ilgili karşılaşılan sorunlar, kötü kullanıcı arayüzleri ve kısıtlı işlevsellik nedeniyle ana akımın DeFi uygulamalarına kısa vadede adapte olmasını engelliyor.


Analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss, raporda kullanıcıların kimliklerini belirleyememenin, kredi puanlarına ulaşamamanın, kara para aklama ve ‘müşterinizi tanıyın’ kapsamındaki şartları yerine getirememenin zorluklar yarattığını aktarıyor.


Öte yandan soulbound token denilen dijital kimlik token’larının ya da transfer edilemeyen kimliklerin ve NFT’lerin DeFi’ın daha çok yayılmasında önemli bir rol oynayabileceği belirtiliyor.


Bank of America, araştırmada mevcut DeFi uygulamalarının büyük çoğunluğunun en henüz yeterli olgunluğa ulaşamamış durumda olduğun aktarıyor ve şunu ekliyor, “Ancak şu anda önümüzdeki 30 yılda büyük değişikliklere yol açacak uygulamaların erken evrelerini yaşıyoruz”  


Banka, uzun vadede geleneksel finansal ürün ve hizmetlerin verimliliklerinin arttırılması için DeFi uygulamalarının fonksiyonelliğinin geliştirilmesini bekliyor.


Daha Fazla Oku

    bank of americadefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk