Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bank of America, İşlem Ücretlerini Gerekçe Göstererek Blockchain’lerin Asli Değeri Olmadığı İddiasını Reddetti

Raporda, Ethereum blockchain’in bu yıl yaklaşık 3.9 milyar dolarlık ücret ürettiği belirtildi.

3 Ağustos 2022 14:49

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 16:59


Bank of America (BAC) bir araştırma raporunda belirttiği üzere blockchain'ler ve üzerlerinde çalışan uygulamaların asli değeri var. Ayrıca BAC düzenli olarak duyulan iddiaları reddettiğini de söyledi.

 

Haziran ayında, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Parlamento'ya yaptığı yorumlarda kripto para birimleri hakkındaki olumsuz yaklaşımını yineledi ve varlık sınıfının "asli değeri" olmadığını söyledi.

 

Ethereum blockchaini, bu yıl işlem ücretlerinde yaklaşık 3.9 milyar dolar ve 2021'de yaklaşık 9.9 milyar dolar üretti. Geçen Cuma günü yayınlanan raporda, geçen yılın toplamının bir önceki yıla göre % 1,558 daha fazla olduğu belirtildi.

 

Raporda, Bitcoin blockchainin, geçen yılın tamamı için yaklaşık 1 milyar dolara kıyasla, bugüne kadar yaklaşık 93 milyon dolarlık ücret ürettiği belirtildi.

 

Banka, Ethereum işlem ücretlerinin, sahiplerin "kenara çekildiği" için muhtemelen yıldan yıla azaldığını söyledi. Muhtemelen Nisan 2021'den bu yana Bitcoin ücretleri daha küçük ve anında bitcoin (BTC) ödemelerine izin veren Lightning Network'ün benimsenmesi nedeniyle düştü.

 

Bank of America, blockchainler için nakit akışlarını henüz tahmin edemediğini, çünkü "gelişmekte olan endüstride" öngörülemez olduğunu  söylüyor. Blockchainleri, yerel token işlemlerini doğrulamaktan işlem ücretleri yoluyla veya blok zincirinin üstünde çalışan uygulamalardan gelen işlemleri doğrulayarak nakit akışları oluşturur.

 

İşlem ücretleri biçimindeki nakit akışlarının, net bir kullanım durumuna ek olarak, güçlü kullanıcı büyümesi ve gelişimine sahip blockchainer için hızlanması bekleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 63 Bin Dolara Tutunamıyor

13 Mayıs 2024 18:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk