Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bank of America Anketi: Tüketicilerin Kripto İle İşi Bitmedi

Anket sonuçları, kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmasına ilginin arttığını gösteriyor.

13 Haziran 2022 17:36

Güncellenme: 13 Haziran 2022 18:43

Bank of America (BofA) tarafından yayımlanan ankete göre, kripto para değerlerinden sert değer kaybına karşın, sektöre yönelik tüketici ilgisi hala yüksek. 


  • Bankanın, yakınlarda mevcut ve potansiyel kripto para ve dijital varlık kullanıcısından oluşan bin kişilik bir örneklemle yaptığı araştırmaya göre, ankete katılanların %91'i önümüzdeki altı ay içinde kripto satın almayı planlıyor; bu oran, son altı ayda satın aldıklarını söyleyenlerle aynı.

  • Raporda, sonuçlarla ilgili katılımcıların %30'unun önümüzdeki altı ay içinde kripto varlıklarının hiçbirini satmayı planlamadıklarını söylediği ve önceki altı ayda hiç kripto satmadıklarını söyleyenlerin oranının değişmediği, satış beklentilerin sabit kaldığı paylaşıldı.

  • Banka, ortalama işlem büyüklüklerinin değişiklik gösterdiğini, satın almaların satışlardan daha büyük olma eğiliminde olduğunu ve en yaygın işlem boyutunun 25 doların altında kaldığını aktardı. Paypal (PYPL) ve Coinbase (COIN), sırasıyla %53 ve %46 ile en sık kullanılan platformlar oldu.

  • BofA’nın raporuna göre, ankete katılanların sırasıyla %39'u ve %34'ünün çevrimiçi veya yüz yüze satın alma işlemlerinde kripto kullandığını beyan etti. 

  • Raporda, ankete katılanların %65'inin için kripto varlıklar genel finansal yatırımların %10'undan daha azını oluşturuyor. Oranlar değişse de, katılımcıların %15'i toplam finansal yatırımlarının %25'inden fazlasını dijital varlıklarda tuttuğu belirtildi. 

  • Rapora göre, ankete katılanların çoğunluğu kısa vadeli yatırımcılardı ve %77'si normalde bir yıldan az bir süredir kripto para kullanıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Almanya 750 BTC'sini Farklı Adreslere ve Borsalara Taşıdı

26 Haziran 2024 17:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk