Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bahamalar Başsavcısı FTX Hakkında Konuştu

Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder, ülkesinin hukuk devleti olduğunu ve FTX olayında çok hızlı hareket ettiklerini savundu.

28 Kasım 2022 12:07

Güncellenme: 28 Kasım 2022 15:10

Bahamalar başsavcısı Ryan Pinder, FTX’in çöküşüyle ilgili olarak ülkenin aldığı kararları savunurken, “Bahamalar yasalarla yönetilen bir ülkedir” diye vurguladı.


Aynı zamanda bir senatör ve adalet işlerinden sorumlu bakan olan Pinder, 23 dakikalık ses kaydında FTX’in çöküşünü ve bununla ilgili olarak Bahamalar hükümetinin eylemlerini özetledi. Ayrıca, yatırımcılara ve turistlere ülkenin ziyaret ve iş yapmak için güvenli bir yer olduğu konusunda güvence verdi. 


FTX kurucusu Sam Bankman-Fried da bu konuşmanın paylaşıldığı tweet’i beğendi ve retweet yaptı. Tweet, Bahamalar Başbakanlık adresinden paylaşıldı.


Pinder, “Bahamalar güvenlik komisyonu, FTX Digital Markets’ın lisansını iptal etme, tasfiye memurlarının atanması ve ardından müşterilerin çıkarına FTX Digital Markets’ın varlıklarının koruma altına alınması için hızlı davrandı” dedi.


Öte yandan Pinder, davayı riske atamamak için halihazırda devam eden sivil ve ceza soruşturmaları hakkında daha fazla bilgi vermeyeceklerini belirtti.


Pinder, yeni FTX CEO’su John Ray III’ün suçlamaları karşısında ise güvenlik komisyonunun cevabını tekrarladı. Ray, Bahamalar hükümetini izinsiz işlemler yapmakla suçlamış, güvenlik komisyonu ise bunu FTX’in fonlarını koruma amacıyla yaptıklarını savunmuştu.


Pinder, davaya zarar gelmemesi için tüm otoriteleri yaptıkları kamuya açık konuşmalarda dikkatli olmaları konusunda uyardı ve sırf FTX’in ana merkezi orada olduğu için bu çöküşün tamamen Bahamalar’a yüklenmesini gerçeklerin çarpıtılması olarak niteledi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aya Fırlatılacak DOGE-1 Uydusuna Bağlı Token’lar Yükselişte

7 Aralık 2023 12:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk