Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Backed Finance, Hazine Tahvillerini Base’e Genişletiyor

Tokenize edilmiş ABD Hazine tahvilleri piyasası bu yıl altı kat büyüyerek 666 milyon dolara ulaştı.

6 Ekim 2023 17:45

Güncellenme: 6 Ekim 2023 18:04

İsviçre merkezli tokenizasyon firması Backet Finance, tokenize edilmiş kısa vadeli ABD Hazine tahvillerini kripto borsası Coinbase’in blok zinciri Base’e genişletti.


Böylece popüler sosyal medya tokenizasyon platformu Friend.tech’e ev sahipliği yapan Base, ilk kez gerçek dünya varlıkları tokenizasyonuna tanık olacak.


İsviçre tokenize menkul kıymetler yasası kapsamında ihraç edilen bIB01 token’ı, BlackRock'ın yatırımcılara yıllık yüzde 5,25 getiri sunan kısa vadeli ABD Hazine borsa yatırım fonunun (ETF) blok zinciri tabanlı bir versiyonudur. Teklif, firmanın müşterini tanı (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) kontrollerini geçen nitelikli yatırımcılar ve lisanslı distribütörler tarafından kullanılabilir. ABD'li yatırımcıların ve kuruluşların token’ı satın almaları kısıtlanmıştır.


Devlet tahvilleri, özel sermaye ve kredi gibi geleneksel finans araçlarını blok zinciri ağları üzerine yerleştirmek için kullanılan gerçek dünya varlıklarının (RWA’lar) tokenizasyonu terimi, bu yıl kriptoda en çok öne çıkan trendlerden biri haline geldi. Boston Consulting Group raporuna göre, tokenize edilmiş varlık piyasası 2030 yılına kadar 16 trilyon dolara ulaşabilir.


Birçok dijital varlık yatırımcısı, fon yöneticisi, kripto firması ve merkeziyetsiz özerk kuruluş (DAO’lar) ABD Hazine tahvillerini yüksek getiri ve düşük risk durumları nedeniyle kullandığından tokenizasyon için bir geçit kabul edilir. rwa.xyz verilerine göre, tokenize edilmiş ABD Hazine tahvilleri piyasası bu yıl altı kat büyüyerek 666 milyon dolara ulaştı ve varlık yönetimi şirketi Franklin Templeton sıralamada birinci oldu.


Daha Fazla Oku

    TokenizasyonGerçek Dünya VarlıklarıbaseCoinbasetokenize varlıklar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk