Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Babel Finance ‘Olağandışı Likidite Baskısı’ Sebebiyle Para Çekme İşlemlerini Durduruyor

Piyasadaki aşağı yönlü hareketlilik Babel Finance’in para çekme ve ödemeleri geçici olarak durdurmasına yol açtı

17 Haziran 2022 14:54

Güncellenme: 17 Haziran 2022 15:13

Hong Kong merkezli kripto kredi şirketi Babel Finance’in web sitesinden yapılan açıklamaya göre şirket, para çekme ve ödemeleri durdurduğunu açıkladı.


  • Açıklamada, piyasadaki dalgalanmalara ve kurumsal piyasa oyuncuları arasındaki “iletken risk olaylarına” atıfta bulunulmadan önce “Babel Finance olağandışı likidite baskısı altında” ifadesi yer alıyor.

  • Babel’in değerlemesi geçen ayki Seri B yatırım turunda 80 milyon dolarlık yatırım toplayarak 2 milyar dolara ulaşmıştı.

  • Perşembe günü rakip staking platformlardan Finblox da benzer bir karar vermiş, Three Arrows Capital’la bağlantısı nedeniyle para çekme işlemlerini ayda 1.500 dolarla sınırlandırmıştı.

  • The Block tarafından düzenlenen rapora göre Three Arrows Capital, bir dizi öncü borsanın fon pozisyonlarını tasfiye etmesiyle borçlarını ödeyemeyeceğine dair spekülasyonların merkezinde yer almıştı.
  • Kripto para piyasası Aralık 2020’den beri en düşük seviyesinde. Bitcoin (BTC) neredeyse 20 bin doların altında işlem görüyor ve Ethereum da (ETH) 1000 dolarlık psikolojik eşikte. Piyasa, kripto kredi şirketi Celcius’un para çekme işlemlerini durdurmasından beslenen olumsuz iklimden etkileniyor.  

  • Bitcoin’in (BTC) neredeyse 20 bin doların altına inmesi ve Ethereum’un da (ETH) 1000 dolarlık psikolojik eşiğe tutunmasıyla kripto para piyasası Aralık 2020’den beri en düşük seviyesinde.

  • Babel Finance, CoinDesk’in konuya ilişkin yönelttiği sorulara henüz yanıt vermedi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk