Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Babel Finance, Müşteri Fonlarında 280 Milyon Dolar Kaybetti

Borç veren şirket, bir dizi ticari kayıptan sonra yüz milyonlarca borcu sermayeye dönüştürmek istiyor.

29 Temmuz 2022 14:26

Güncellenme: 29 Temmuz 2022 17:04

The Block, geçen ay "likidite baskıları" arasında para çekme işlemlerini askıya alan Hong Konglu kripto borç veren Babel Finance'in, yeniden yapılandırma teklifine atıfta bulunarak, müşteri fonlarıyla yapılan tescilli işlemlerde 280 milyon dolar kaybettiğini bildirdi.

 

The Block'a göre, firma Haziran ayında zorunlu tasfiyelerde yaklaşık 8.000 bitcoin (BTC) ve 56.000 ether (ETH) kaybetti ve kripto piyasası 18 ayın en düşük seviyesine geriledi ve Bitcoin'i 20.000 doların altına düşürdü. İşlemler, "değişken bir ticaret haftası" olarak tanımlanan şeyde korunmadı.

 

Babel Finance, Haziran ayında piyasa bulaşmasından etkilenen birkaç kripto şirketinden biriydi. Para çekme işlemlerini durdurma kararı, Celsius ve Voyager Digital'inkini takip etti ve hedge fonu Three Arrows Capital de birkaç borç verenden marj çağrıları aldı.

 

The Block, Babil'in güverteye göre, fon toplamak için döner bir kredi tesisi elde etmek istediği için yüz milyonlarca dolarlık borcu sermayeye dönüştürmeyi hedeflediğini söyledi.

 

Bu ayın başlarında Babil, yeniden yapılanma uzmanı Houlihan Lokey'i işe almak istedi.

 

Borç veren şirket ayrıca, Haziran ayında karşı taraflarla ön borç anlaşmalarına vardığını söyledi.

 

Babel Finance, CoinDesk'in açıklama talebine hemen yanıt vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk