Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Babel Finance, Alacaklılara Ödeme Yapmak İçin Stabil Coin Çıkarmayı Planlıyor

Yang Zhou, alacaklılara ödeme yapmak için bir DeFi platformu başlatmak istiyor.

6 Mart 2023 17:14

Güncellenme: 7 Mart 2023 09:54

Bloomberg’in haberine göre, likidite sorunlarıyla boğuşan Hong Kong merkezli kripto kredi kuruluşu Babel Finance, geçtiğimiz yıl uğradığı 766 milyon dolarlık zarar sonrasında alacaklılara geri ödeme yapabilmek için bir merkeziyetsiz finans platformuyla birlikte kripto destekli stabil coin çıkarmayı planlıyor.


Babel Finance, Terra’nın 60 milyar dolarlık çöküşünün sebep olduğu piyasadaki gerilemenin ardından beklenmeyen likidite baskıları nedeniyle Haziran ayında para çekme işlemlerini durdurmuştu.


Haberin devamında, Babel Finance’in alacaklıların minimum altı ay talepte bulunmalarını engelleyecek bir uzatma başvurusunda bulunmaya çok yakın olduğu belirtildi. 


Şirketin kurucu ortağı Wang Li'nin 524 milyon ticari zarara yol açtığı ve bankaların Babel Finance’e verilen kredileri destekleyen teminatı iptal etmelerinden sonra 224 milyon doların daha kaybolduğu iddia ediliyor.


Babel Finance'in kurucu ortağı ve tek yöneticisi durumundaki Yang Zhou, aynı isme sahip bir stabil coin’e de sahip olacak DeFi platformu Hope'u hayata geçirebilmek için eski çalışanlarıyla iş birliği yaptı.


Hope stabil coin'i, bitcoin ve ether tarafından desteklenecek ve tüccarlar, stabil coin’in değeri sabit değerin altında ya da üstünde seyrettiğinde arbitraj fırsatlarından yararlanma imkanına sahip olacakları için bir dolarlık sabit değerin korunduğuna tanıklık edebilecekler.
Daha Fazla Oku

    Babael financelikiditestabil coin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk