Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ayı Piyasası Yatırımcıları Durdurmadı

Fidelity’nin çalışmasına göre kurumsal yatırımcıların yüzde 74’ü gelecekte kriptoya yatırım yapmak istiyor.

27 Ekim 2022 15:43

Güncellenme: 28 Ekim 2022 11:15

Varlık yönetim firması Fidelity, geçen ay içinde kripto dünyasına doğru önemli adımlar attı. Şirketin dijital varlıklar birimi yarından itibaren kurumsal müşterileri için ether alım satım hizmeti vermeye başlıyor. Fidelity, Eylül sonunda ise akredite olan yatırımcılar için yeni bir Ethereum endeks fonu başlattı ve bu fon iki hafta içinde yaklaşık 5 milyon dolara ulaştı.


Bunun yanında dördüncü yıllık Fidelity Kurumsal Yatırımcı Dijital Varlıklar Çalışması da açıklandı. Buna göre ankete katılanların yüzde 58’i 2022 yılının ilk çeyreğinde dijital varlıklara yatırım yaptı. Yüzde 74’ü ise gelecekte yapmayı planlıyor.  


2 Ocak-24 Haziran arasında ABD, Avrupa ve Asya’dan 1,052 yatırımcının katıldığı anket boğa piyasasından ayı piyasasına geçiş dönemini kapsıyor. Katılımcılar arasında aile şirketleri, dijital ve geleneksel hedge fonları, emeklilik fonları, finansal danışmanlar ve dernekler yer alıyor.


Fidelity Dijital Varlıklar başkanı Tom Jessop, verilere göre 2022’nin ilk yarısında dijital varlıkların benimsenmesi anlamında önemli bir yükseliş olduğunu belirtiyor. Jessop, “Piyasalarda son aylarda rüzgâr tersine dönse de dijital varlıklar bu süreçte güçlü kalabildi. Sektörün son yıllarda giderek kurumsallaşmasının bunu sağladığına inanıyoruz” dedi.


Dijital varlıklara en çok yatırım yapan grup kripto hedge fonları ve girişim sermayesi fonları. Bunun ardından da yüksek gelirli bireyler (sahip olduğu likit varlıklar 1 milyon doları aşan) ve finansal danışmanlar geliyor.


Bunun yanında en çok Asya yüzde 69’la en çok dijital varlığa sahip insanların yaşadığı bölge. Bunu yüzde 67 ile Avrupa ve yüzde 42 ile ABD takip ediyor.


Yatırımcıların büyük çoğunluğu dijital varlıklara yatırım yapma nedeni olarak yüksek potansiyel, teknolojik inovasyon ve merkeziyetsizliği gösteriyor. Kriptoya yatırım yapmaktan kaçınanlar ise bunun nedeni olarak volatilite ve güvenlik endişelerini öne çıkarıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk