Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Axie Infinity, Ronin Köprüsünü Yeniden Başlattı

Geliştiricilerin verdiği bilgiye göre köprü bir iç iki de dış deneyimden geçirildi.

28 Haziran 2022 20:33

Güncellenme: 28 Haziran 2022 20:37

Geliştiricilerin Salı günü verdiği bilgiye göre Axie Infinity’nin Ronin köprüsü yeniden başlatıldı. Bu gelişme 625 milyon dolarlık kripto para çalınmasıyla sonuçlanan sofistike saldırının üç ay sonrasında gerçekleşti.

Köprü bir iç denetimdin ve Verichains ve Certik tarafından yapılan iki dış deneyimin ardından devreye alındı. Geliştiricilerin verdiği bilgiye göre kullanıcıların tüm fonları yeni köprü tarafından 1:1 biçimde destekleniyor.


Yeni köprü tasarımında, büyük ölçekli, şüpheli çekimleri durdurarak ilave bir güvenlik sağlayan bir devre kesici sistem de bulunuyor.


Köprüler, bir blok zincirinden diğerine bilginin, kripto paraların ve NFT gibi, varlıkların geçirilmesini sağlayan protokollerdir. Ronin köprüsü Ethereum ve Ronin blok zincirleri arasındaki geçişi sağlıyor.


Mart ayında yaşanan hırsızlıkta popüler Axie Infinity oyununun yayıncısı olan Sky Mavis’in onaylama düğümleri etkilenmiş ve saldırganlar 173.600 ether ve 25,5 milyon USDC çalmışlardı. Saldırganlar iki işlemde ele geçirilmiş özel anahtyarlar kullanarak sahte çekimler gerçekleştirmişlerdi. 


Ronin o dönemde de bu hatayı düzeltmeye yönelik tedbirler almıştı. Bunlar arasında Axie Infinity sisteminin çökmesini engellemek için token emisyonunu azaltmak da vardı. Bu hamleler Axie’nin token’ı olan AXS’i kurtarmaya yetmedi zira piyasadaki genel düşüle birlikte söz konusu token geçen Kasım’da gördüğü zirve değerin yüzde 90 altına geriledi.


Sky Mavis, bu yazı yayın verilene dek görüş talebimize geri dönüş yapmadı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 57 Bin Dolara Tutunmaya Çalışıyor

8 Temmuz 2024 17:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk