Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Axie Infinity Geliştiricisi Sky Mavis, Ronin Bridge Hack Kurbanlarına Tazminat Ödeyecek

Bugünün fiyatlarıyla toplam 216,5 milyon dolar USDC ve ethereum kullanıcılara iade edilecek.

24 Haziran 2022 17:21

Güncellenme: 24 Haziran 2022 18:49

Popüler oyna-kazan oyunu Axie Infinity'nin geliştiricisi Sky Mavis, 625 milyon dolarlık Ronin köprü saldırısında mağdur olanlara tazminat ödemeye 28 Haziran'da başlayacağını söyledi.


  • Mart ayında bilgisayar korsanları, doğrulayıcı noktasındaki bir güvenlik açığından yararlandıktan sonra Ronin köprüsünden 173.600 ether (ETH) ve USDC olarak 25.5 milyon dolar çekmeyi başardı. Hack'ten bu yana Ether'in fiyatının düşmesi nedeniyle kullanıcılara yaklaşık 216,5 milyon dolar iade edilmesi bekleniyor.

  • FBI ilk incelemesi sonucunda saldırının Kuzey Kore hack grubu "Lazarus" ile bağlantılı olduğunu bildirmişti.
  • Köprü ayrıca 28 Haziran'da yeniden başlatılacak; bu işlem, tüm doğrulayıcıların yazılımlarını güncellemeleri gereken bir hard fork gerektirecek.

  • Sky Mavis'in kurucu ortağı ve COO’su Aleksander Larsen CoinDesk'e verdiği demeçte, "Köprü, kullanıcıların sahip olduğu olağanüstü ETH ve USDC ile yeniden doldurulacak. Her şey planlandığı gibi ve doğrulayıcılar hazır" dedi.

  • Nisan ayında Sky Mavis, Binance liderliğindeki bir finans turunda 150 milyon dolar toplamıştı. Firma, bu gelirleri hack kurbanlarına tazminat ödemek için kullanacağını duyurmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, 2024 Yılının 2. Çeyreğini Analiz Eden 3 Aylık Şeffaflık Raporunu Yayınladı

11 Temmuz 2024 17:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk