Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Avustralya Kripto Borsası Banxa 70 Kişiyi İşten Çıkardı

Kripto borsası, "kripto kışı"nın böyle bir karara yol açtığını söyledi.

27 Haziran 2022 12:58

Güncellenme: 27 Haziran 2022 15:59

Kripto borsası Banxa (BNXA), sert bir piyasa düşüşü beklentisiyle 70'den fazla işi işten çıkardı. 


 • Australian Financial Review'ın haberine göre, işten çıkarılan personel, Melbourne merkezli şirketin işgücünün %30'unu temsil ediyor. Şirketin çalışan sayısı, kripto pazarının rekor seviyelere ulaştığı geçen yıl 230'dan fazla çalışanla zirveye ulaştı. Şirket bu ayın başında Türkiye'de yerel havale işlemlerine başlamıştı.

 • AFR'ye göre CEO Holger Arian, çalışanlara yazdığı bir mektupta, "Banxa, maliyetleri azaltmak için şimdi kararlı adımlar atmalı, yoksa şirketimiz uzun vadede başarılı olamayacak" dedi. Karar geçen Çarşamba günü personele iletildi. , Arians çalışanlarına şirketin çok hızlı büyüdüğünü ve piyasa koşulları kötüleştikçe büyük bir yük oluşacağını söyledi.
   
 • İşten çıkarılanlar arasında Avrupa genel müdürü Jan Lorenc de yer alıyor.

 • 2014 yılında kurulan şirket, Ocak 2021'den bu yana Toronto Menkul Kıymetler Borsası'nın erken aşamadaki TSX Girişim Borsası'nda halka açık olarak işlem görüyor. Şirketin hisseleri, kripto ve hisse senedi piyasalarındaki keskin düşüşün ortasında yıl içinde yaklaşık %74 düştü. Cuma gününü 1,04 Kanada doları ile kaatan şirketin piyasa değeri böylece yaklaşık 46,5 milyon Kanada doları (36 milyon ABED doları);
   
 • Banxa, bitcoin fiyatları düşerken maliyetlerden tasarruf etmek amacıyla çalışan sayısını azaltan diğer kripto şirketlerine katılarak müşteri duyarlılığında ve ticaret hacimlerinde düşüşe neden oluyor. Sadece geçen ay;Coinbase işgücünün beşte birinden fazlasını azaltırken Crypto.com, Gemini ve borç verme platformu BlockFi de işten çıkarma haberleri ile gündeme geldi.
   
 • Şirket, 7 Haziran'da "Merhaba Türkiye" başlığı ile yaptığı duyuruda, Türkiye'deki müşterilerinin yerel banka havalesi ile işlem yapabileceğini duyurmuştu. Banxa CEO'su Holger Arians, "Türkiye'yi, Türk Lirası'nın süregelen zayıflaması ve hızla artan enflasyon nedeniyle kriptoya yatırım yapmaya yönelik vatandaşlarının büyük ilgisiyle, AB'nin yükselen piyasaları arasında kriptoyu benimseme yolunda lider olarak görüyoruz" demişti.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2024 ABD Seçimlerinde Kripto: Cumhuriyetçilerin Yeni Silahı

22 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk