Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Avustralya Açık’ın Web3 Yolculuğu Tam Gaz Devam Ediyor

Dünyaca ünlü tenis turnuvası Avustralya Açık yeni bir NFT koleksiyonuyla tenis sevenlerin karşısına çıkıyor

19 Aralık 2022 13:38

Güncellenme: 19 Aralık 2022 14:33

Tenis turnuvası Avustralya Açık’tan 2023’teki müsabakalar öncesi NFT ve metaverse’e geri dönüyor. ArtBall adındaki NFT koleksiyonunun ikincisini çıkaracak turnuva aynı zamanda çok sayıda yeni Web3 ortağıyla çalışacak.  


Cuma günü yapılan basın açıklamasına göre söz konusu Web3 ortakları arasında NFT kolektifi NounsDAP, sanal sanat galeri platformu OnCyber ve girişimci Gary Vaynerchuck’un spor NFT projesi Vayner Sports Pass’i bulunuyor.   


Dünyaca ünlü tenis turnuvası geçen yıl Web3’e başarılı bir şekilde başlangıç yapmıştı. Turnuvanın oynandığı sahanın fiziki çizimlerinden jeneratif tenis toplarına dek uzanan söz konusu NFT koleksiyonunun 1,900 ETH (yaklaşık 2,3 milyon dolar) değerinde satışı gerçekleşmişti.


Avustralya Açık’ın metaverse hamlesini Decentraland platformunda gerçekleştirmesi de tenis seyircileri tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Bu sanal alemde kullanıcılar tenis kıyafetleri kazanmak için birbirleriyle kıyasıya mücadele etmişti.


2,542 parçadan oluşan Art Balls adındaki yeni NFT koleksiyonunun mint’ine turnuvanın başlangıç tarihi 16 Ocak 2023’ten hemen önce start verilecek. Projenin mint aşaması NFT pazaryeri OpenSea iş birliğinde gerçekleşecek.


Avustralya Açık’ın Web3’ten sorumlu ismi Ridley Plummer söz konusu hamlelerinin “çığır açan teklifler, sanat eserleri, ayrıcalıklı deneyimler ve gerçek etkinlikleri” içereceğini söylüyor. 6776 adet NFT’nin yeni sahiplerini final haftasına özel yedi günlük kombine bilet gibi birçok yenilik bekliyor.


Bu, Avustralya Açık’la yapılan iş birliğinin paydaşlarından NounsDAO’nun spor dünyasına dokunan ilk işi değil. NounsDAO, geçen yıl oynanan Amerikan Futbol Ligi’nin final müsabakası Super Bowl’un sponsor Bud Light’la da bir NFT iş birliğine gitmişti.


Nouns DAO üyesi Gami konuya ilişkin “Tenis sporunun tam bizlik olduğunu düşünüyorum. Bu DAO’nun üyeleri olarak Avustralya Açık’a renk getirmek ve yaratıcılardan meydana gelen devasa topluluğumuzun beraber çalışmaya dair çabalarını göstermek istiyoruz.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokraside Güven İnşa Etmek: Blockchain ve Güvenli Oylama

2 Haziran 2023 16:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk