Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Avrupalı Kripto Borsası Bitpanda Yüzden Fazla Kişiyi İşten Çıkarıyor

Bitpanda 1.000 kişiden 730 kişiye ineceklerini açıkladı.

24 Haziran 2022 23:36

Güncellenme: 25 Haziran 2022 15:52

Avusturya merkezli kripto platformu Bitpanda Cuma günü yaptığı bir duyuruyla işgücünde azalmaya gideceğini açıkladı. 


  • Bitpanda kurucuları, piyasa koşulları nedeniyle ölçek daraltmaya giden şirketin bazı çalışanlarla yolları ayırmak durumunda kaldığını belirtti.

  • Şirket 1.000 kişiden 730 kişiye düşmeyi hedefliyor.

  • Bitpanda, açıklamasında, “Eriştiğimiz nokta itibariyle daha fazla kişinin aramıza katılması bizi daha etkin kılmamaya başladı. Aksine özellikle yeni piyasa gerçekleri ışığında koordinasyon sıkıntılarına neden oldu. Şimdi dönüp geriye baktığımızda işe alım hızımızın sürdürülebilir olmadığını görüyoruz. Bu bir hataydı” diyor.

  • İşten çıkarmaların yanı sıra kısa süre önce yapılan teklifler de düşürülecek ve çalışanlar bilgilendirilecek.

  • Faizlerin arttığı bu dönemde piyasaların sıkıntı yaşamasıyla birlikte birçok kripto platformu ve teknoloji şirketi işten çıkarmalara gitmek durumunda kaldı.

  • Bitpanda, CoinDesk’e yolladığı açıklamada, “Çalışanlarımıza ve ailelerine karşı sorumluluklarımızın farkındayız. Bu nedenle kariyerlerinde bir sonraki adıma geçme sürecinin olabildiğince sorunsuz ve kolay olması için elimizden geleni yapıyoruz” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk