Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Avraham Eisenberg CFTC Tarafından da Suçlandı

Merkeziyetsiz borsa Mango Markets’da manipülasyon yapmakla suçlanan ve gözaltında olan Avraham Eisenberg’ü ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu da aynı sebeplerle suçladı.

10 Ocak 2023 14:36

Güncellenme: 10 Ocak 2023 16:26

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), merkeziyetsiz borsa Mango Markets’ı kendi çıkarı için kullanan Avraham Eisenberg’i manipülasyon yapmakla suçladı. Eisenberg, Adalet Bakanlığı tarafından aynı suçlamalar nedeniyle geçen haftalarda göz altına alınmıştı.


Pazartesi görülen davada Eisenberg’in MNGO token’ı swap yaparak manipüle ettiği ve federal yasalara aykırı davrandığı iddia edildi. Bir trader’ın alım, satım ve hedge yapmak için farklı hesaplar kullanmasının ardından 100 milyon dolar değerinde kripto, Mango Markets’tan çekilmişti.


Eisenberg ise yüksek kazançlı bir trading stratejisi uygulayan bir grubun parçası olduğunu, fonların bir kısmını Mango’ya geri vereceğini açıklamıştı. Eisenberg, daha sonradan attığı tweet’lerde yasa dışı bir şey yapmadığını da belirtmişti. Ancak Adalet Bakanlığı, Eisenberg’ü manipülasyon yaptığı gerekçesiyle gözaltına aldı.


CFTC’den yapılan açıklamada yaptıklarının yasal olduğuna inanıyor ancak bunun tersine spot fiyatlar ve swap işlemlerinde manipülasyon yaptılar” denildi.


2022’nin sonlarına doğru Porto Rico’da gözaltına alınan Eisenberg, hâlâ gözlatında tutuluyor.


Daha Fazla Oku

    Mango MarketsCFTCAvraham EisenbergABD Adalet Bakanlığı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk