Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Avalanche: AVAX Coin'lerine Dair Luna Foundation Guard'dan "Açıklanan Bir Plan Yok"

Akıllı sözleşmeler blok zinciri Avalanche, tokenler satılacaksa Luna Foundation Guard ile "mantıklı bir işlem stratejisi" üzerinde çalışmaya hazır olduğunu söylüyor.

20 Mayıs 2022 10:38

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:03

Akıllı sözleşme blok zinciri Avalanche, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Terra blok zincirinin bugünlerde başarısız olan UST stabilitesini desteklemek için kurulan rezerv fonun arkasındaki girişim olan Luna Foundation Guard'ın (LFG) şu anda kasasında bulunan 2 milyon AVAX coin'ine dair "hiçbir plan açıklamadığını" söyledi.


Tweet'te bahsedildiğine göre, "Önerilen Terra zincir fork'una bakıldığında, LFG'nin AVAX'ı kullanacağına dair herhangi bir plan açıklamadığı görülüyor." "LFG rezervlerinden herhangi bir satış düşünülecekse, Avalanche Foundation mantıklı bir borsa işlem stratejisi üzerinde LFG ile çalışmaya hazır."


Coin'in fiyatı token başına 30$'da dalgalanırken AVAX kaynağının piyasa değeri yaklaşık 60 milyon $ tutuyor, ve bu da onu LFG'nin 240 milyon dolarlık küçülen kasasındaki en büyük ikinci finansal varlık haline getiriyor.


Avalanche, attığı tweet'te güncellemeyi "Avalanche Community'nin bazı üyelerinin $AVAX rezervlerine dair ayrıntıları sorgulamaları" üzerine sunduğunu belirtti.


Kripto yatırımcılar, AVAX tokenlerine dair planların neler olduğu ve herhangi bir satışın pazara etkisinin ne olabileceği konusunda spekülasyonlar yaptılar.


Duyuru, piyasada geçen hafta gerçekleşen olayların ardından topluluğun, 8 milyar dolarlık katman 1 blok zinciri Avalanche da dahil olmak üzere Terra ekosistemiyle güçlü bağları olan kişi ve kuruluşlardan daha fazla şeffaflık talep ettikleri sırada geldi.


Buna ek olarak, Avalanche başka bir tweet'te Terra blok zincir geliştiricisi Terraform Labs'in (TFL) 1,1 milyon AVAX coin'ine sahip olduğunu açıkladı.


Tweet'e göre TFL'nin token'ları bir yıllık blokeye tabi tutuluyor.Avalanche, TFL ve LFG tarafından tutulan AVAX token'larının, token'ın haftalık hacminin %0,5 ve %0,9'una tekabül ettiğini belirtiyor.


Tweete göre, "AVAX şu anda hareketsiz kalmış durumda."


CoinDesk Nisan ayında, her ikisi de Terra blok zincirini destekleyen kuruluşlar olan Luna Foundation Guard ve Terraform Labs'in Avalanche Foundation'dan 200 milyon dolarlık Avalanche AVAX coin'ini toplu olarak satın aldıklarını bildirmişti.


Buna karşılık Avalanche Foundation, Terraform Labs'dan 100 milyon dolar değerinde LUNA, ve Luna Foundation Guard'dan da 100 milyon dolar değerinde UST stablecoin aldı.


Perşembe öğleden sonra itibarıyla LUNA 1 sentin altında, UST ise 8 sentten işlem görüyordu ve bu da token'ların değerinde önemli bir düşüşe işaret ediyor. Perşembe günkü tweet'te, Avalanche Foundation'ın Terra temelli token'larının durumuna değinilmedi.


Avalanche'ın bir sözcüsü konuya ilişkin yorum talebimize hemen yanıt vermedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk