Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Auros için Umut Verici Karar

Mahkeme, Auros’un yeniden yapılandırma planı oluşturmasına yeşil ışık yaktı. Plan başarılı bir şekilde uygulanabilirse şirket normal faaliyetlerine dönebilecek.

21 Aralık 2022 12:43

Güncellenme: 21 Aralık 2022 14:00

Finansal zorluklar yaşayan kripto işlemleri ve piyasa yapıcı şirketi Auros Global, borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin çabası kapsamında Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkemeden 23 Kasım’da kendilerine “koşullu tasfiye” talebi verildiğini açıkladı.


Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada mahkemenin bu kararı ile mevcut yönetimin, bağımsız bir danışmanlık firması gözetiminde bir yeniden yapılandırma mekanizması formülü oluşturma hakkı elde ettiği belirtildi.


Yeniden yapılanmanın başarılı bir şekilde uygulanması durumunda Auros’un faaliyetlerinin normal akışına dönebileceği aktarıldı.


İstihbarat sitesi OffShoreAlert’a göre şirketin iflas eden kripto borsası FTX’te dondurulan 20 milyon doları bulunuyor.


Auros, kripto para borsası FTX’in ani çöküşünün ardından likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştı. Auros gibi kripto trading şirketleri fonlarının bir kısmını bu borsada tutuyorlardı. Bu nedenle FTX 8 Kasım’da para çekim işlemlerini durdurunca borsada paraları bulunan bu şirketler de durumdan olumsuz etkilendi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk