Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

ARK Innovation ETF’in Coinbase Hisseleri 5,7 Milyona Ulaştı

Satın alma ile birlikte ARK Innovation ETF'nin elindeki Coinbase hisseleri 5,7 milyona ulaşırken şirket bir ay içinde kripto borsasına ilk yatırımını yaptı.

12 Aralık 2022 13:26

Güncellenme: 12 Aralık 2022 14:00

Cathie Wood'un ARK Innovation ETF’i e-posta aracılığıyla yaptığı bilgilendirmede, kripto para borsası Coinbase'den (COIN) 78.982 hisse satın aldığını ve bu satın almanın bir ay içinde Coinbase’e yönelik ilk yatırım olduğunu açıkladı.


Satın alma, hissenin Cuma günkü 40.24 dolarlık kapanış fiyatı dikkate alındığında yaklaşık 3 milyon dolar değerinde. Coinbase hisseleri son aylarda tedirginlik yaşıyordu ve Ağustos başındaki 98 dolarlık seviyesinden yaklaşık yüzde 60 düşüş yaşadı.


Söz konusu satın alma, ARK Innovation ETF'in (ARKK) 5,7 milyon COIN hissesine sahip olmasını sağlarken ETF'in yüklendiği riski ise yüzde 1,4 artırıyor. Şirket, bu hamlesi ile kripto sektöründe hala yükseliş işaretleri gördüğünü ancak ortalık bu kadar toz dumanken temkinli hareket etme eğiliminde olduğunu işaret ediyor.


Coinbase CEO'su Brian Armstrong, geçtiğimiz hafta, Coinbase’in bu yılki gelirinin, kripto paralardaki sert düşüşler ve birden fazla büyük firmanın iflasının sektördeki domino etkisi nedeniyle geçen yıla göre en az yüzde 50 daha az olacağını açıklamıştı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk