Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Aracı Kurum River Financial, Yinelenen Bitcoin Alım Satımlarında İşlem Ücretini Kaldırıyor

Kripto para borsası Binance de yakın zamanda Bitcoin alım satımlarından işlem ücreti almayacağını açıklamıştı

3 Ağustos 2022 11:24

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 14:07

San Francisco merkezli Bitcoin teknoloji ve finansal hizmetler şirketi River Financial, yinelenen Bitcoin (BTC) alımlarında işlem ücreti almayacağını açıkladı. Söz konusu hamle kripto para borsası Binance’in platform üzerinden alım satımı yapılan Bitcoin’lerden ücret talep etmeyeceği kararının ardından geldi.


CoinDesk’e konuşan River Financial’ın kurucu ortağı ve CEO’su Alexander Leishman “Bitcoin alım satımından işlem ücreti almama kararının Ayı Piyasası’na bir nebze de olsa tepki niteliği taşıdığını fakat bunun kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum” diyor.


Leishman, finansal kurumların müşterilerine alım satım işlemleri için daha geniş çerçevede Bitcoin aracılık faaliyeti sunduğunu ve bu durumun ise rekabeti artırarak aracı kurumlar için fiyat marjında sıkılaştırmanın getirecek yeni bir dönemi araladığını söylüyor.


Leishman, “Bitcoin için uzun vadeli işlem ücretler sıfıra doğru gidiyor ve bizler de bu durumu artık kabulleniyoruz” diyor.


River Financial’ın sıfır işlem ücretli alım satımı opsiyonu, yatırımcının yinelenen Bitcoin alımına dair emir verdikten bir hafta sonra yürürlüğe giriyor ve alım satıma herhangi bir sınır getirilmiyor. Bu trading stratejisinin arka planında, yatırımcının piyasadaki hareketlilik yerine belirli aralıklarla ve sürekli yatırım yaptığı dolar maliyet ortalaması (DCA) yer alıyor.


Leishman, “Dolar maliyet ortalamasının getirdiği fayda Bitcoin toplamakta duygulardan arındırması. Fiyat hareketlerine kendini kaptırmak ve stres olmak oldukça olası” diyor.


Leishman dolar maliyet ortalamasının işlerine eklenmesinin River Financial’ın alım satımdaki sıfır işlem ücret politikasının çıkış noktası olduğunu söylüyor. 


Şirket, aracılık hizmetinin tek seferlik emirler için değer sağladığını söylüyor ve işlem ücretini savunuyor. Leishman aynı zamanda River Financial’ın ürünler üzerindeki işlem ücretlerini düşürdüğünü ve yapısını kolaylaştırdığını söylüyor.


River Financial, geçtiğimiz Ekim ayında görücüye çıkardığı River Mining programını piyasaya sürmeye devam ediyor. Müşterileri Bitcoin madenciliği yapan makineler satın alabiliyor ve kurulum ile bakım işlemlerini River’a bırakabiliyor. Bunun yanı sıra, kullanıcıların işlemlerini zincir dışına taşıyarak daha düşük işlem ücreti ödemesini ve BTC daha hızlı alıp satabilmesini sağlayan Lightning Network şirketin kısa vadeli planları arasında yer alıyor.


Leishman, “Müşterilerimize çeşitli finansal ürünlerin kurulumu ve teslimi için büyük fırsatları barındırdığını düşündüğümüz Lightning Network altyapımıza yatırım yapmak için çokça zaman harcıyoruz” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance TR, Kurumsal Şirketlerin Hesap Açma Sürecini Yeniledi

6 Haziran 2023 13:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk