Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

Amaç, bankalara ve büyük kurumlara Aptos'taki merkeziyetsiz finansa açılan bir kapı sunmak.

18 Nisan 2024 17:49

Güncellenme: 18 Nisan 2024 18:18

Aptos layer-1 blok zincirinin arkasındaki geliştiricilerden oluşan Aptos Labs, kurumlara merkeziyetsiz finansa (DeFi) geçiş kapısı sunmak için Microsoft, Brevan Howard ve Güney Koreli kablosuz telekomünikasyon operatörü SK Telecom ile iş birliği yapacağını duyurdu.


Ortaklık, düzenleyici gereksinim yardımı, hesap ve işlem gizliliğini korumaya yönelik araçlar ve müşterini tanı (KYC) kontrolleri için yerleşik özelliklerin yanı sıra uçtan uca kurumsal çözümler içeren bir paket olan Aptos Ascend'i kapsayacak.


Basın bültenine göre, finansal paket teklifi için Microsoft Azure ve Azure OpenAI hizmetleri kullanılacak.


Açıklamada, Brevan Howard'ın katılımının kurumların müşterilerine dijital varlık yönetimi veya teklifler sunmaları için potansiyel fırsatlar geliştirmek amacıyla sektör liderliğinden ve uzmanlığından faydalanmayı içereceği belirtildi. Boston Consulting Group ise çözümlerin uygulanmasına yardımcı olacak.


Aptos Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Mo Shaikh’e göre, "Aptos Ascend; SKT, Brevan Howard ve Microsoft ile iş birliği içerisinde dünyanın finans kuruluşlarına, bankalara ve ileri teknoloji para piyasalarına, Aptos üzerinde geliştirilecek merkeziyetsiz finansa yönelik performanslı, uyumlu, güvenli ve ölçeklenebilir bir ağ geçidi sağlayacak." 


Şirket, ağustos ayında Aptos'un, Aptos Assistant adı verilen yeni bir sohbet robotu da dahil olmak üzere yapay zeka ve blok zinciri teknolojisini birleştiren yeni teklifleri geliştirmek için Microsoft'un altyapısından yararlandığını açıklamıştı.


Ayrıca Aptos Labs, eski Meta çalışanları tarafından kuruldu.


Daha Fazla Oku

    aptosmicrosoftbrevan howarddefimerkeziyetsiz finans

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase Hisseleri, CME Spot Bitcoin Haberinin Ardından Yüzde 9 Düştü

17 Mayıs 2024 10:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk