Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Aptos Labs, FTX Ventures Liderliğindeki Fon Turunda 150 Milyon Dolar Topladı

Ekip, Diem blok zincirini yeniden canlandırmak istiyor.

26 Temmuz 2022 09:05

Güncellenme: 26 Temmuz 2022 11:13

Facebook'un ana şirketi Meta Platforms'un eski çalışanlarının oluşturduğu Katman 1 blok zinciri Aptos Labs, kripto borsası FTX'in risk sermayesi birimi FTX Ventures ve Jump Crypto liderliğinde gerçekleşen A Serisi fonlama turunda 150 milyon dolar topladı.


Şirket, turda diğer kripto firmaları olarak Andreessen Horowitz, Multicoin Capital ve Circle Ventures'ın da bulunduğunu duyurdu.


Meta'nın kripto kolu Diem, yoğun düzenleyici incelemeler nedeniyle Ocak ayında stabilcoin projesini resmi olarak kapatmıştı.


Şubat ayında ise Aptos Labs , dünyanın en güvenli ve üretilmeye en hazır blok zinciri meydana getirme hedefiyle Diem blok zincirini hayata döndürme planlarını açıklamıştı.


Aptos Labs, teknolojisini ve programlama dili Move'u kullanmak için bu yıl içinde 350 milyon dolar topladı.


Aptos'un kurucu ortağı ve CEO'su Mo Shaikh yaptığı açıklamada, "Bir süredir kesintiler ve buna benzer sorunlar nedeniyle mevcut blokajların kümülatif Web3 entegrasyonu söz konusu olduğunda amaca uygun olmadığını biliyorduk. Bu nedenle, dünyanın hemen her yerinden kullanıcılara merkeziyetsizliği faydalarını deneyimlemelerini sağlayan Web3 için güvenilir bir altyapı olacak bir blok zinciri inşa ediyoruz” dedi.


Aptos, fondan elde edilen geliri projenin gelişimini desteklemek için kullanacak.


FTX Ventures yatırım ortağı Ramnik Arora, "Blockchain teknolojisinin bir sonraki milyar kullanıcıya ulaşması için ölçeklenebilirlik olmasına, güvenlik ve kullanım kolaylığına öncelik vermemiz gerekiyor. Aptos tam da bunu yapıyor" dedi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk