Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ant Group, Malezya Yatırım Bankası Kenanga ile Kripto SuperApp'i Üzerine Çalışacak

Malezya'nın en büyük bağımsız yatırım bankası, kripto işlemlerini ve portföy yönetimini içeren bir uygulama başlatacak.

24 Ağustos 2022 15:14

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 18:34

Çinli teknoloji şirketi Ant Group, aynı zamanda Çin'in en büyük dijital ödeme platformlarından biri olan Alipay'in geliştiricisidir. Ant Group şimdi de Kenanga Yatırım Bankası ile birlikte Malezya'nın ilk SuperApp’i üzerinde çalışıyor. SuperApp, kripto işlemleri, e-cüzdanlar ve portföy yönetimini içerecek.


Kenanga'nın web sitesinde yayınlanan bir basın bildirisine göre banka, Çinli şirketin mobil geliştirme platformunu (mPaaS) uygulamada kullanmak için e-ticaret şirketi Alibaba(BABA) ile ortaklığı bulunan Ant Group’la anlaşma sağladı.


500,000'den fazla müşteriye sahip olan Kenanga 1973 yılında kurulmuştur ve Malezya'nın en büyük bağımsız yatırım bankasıdır. Ülke, bu yılın başlarında Asya'nın kripto merkezi haline geldi.


Kenanga Yatırım Bankası Grup Genel Müdürü Datuk Chay Wai Leong, " Geniş bir finansal hizmet yelpazesini sadece bir çatı altında birleştirmeyi değil, aynı zamanda ülkedeki milyonlarca Malezyalı'nın finansal hizmetlerini demokratikleştirecek şekilde varlık yaratmayı daha erişilebilir hale getirmeyi dört gözle bekliyoruz" dedi.


Ant Group'un blok zinciri, gizlilik bilgi işlemi ve güvenlik çözümlerinden yararlanacak olan Super App, hisse senedi ve döviz işlemleri için de işlevsel olacak.


Kenanga, Malezya'nın en hızlı büyüyen hisse senedi alım satım uygulaması Rakuten Trade'i tanıtmak için Tokyo merkezli e-ticaret şirketi Rakuten'e da katıldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase Raporu: USDC’den Geri Dönüş Hamlesi

27 Şubat 2024 15:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk