Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Animoca Brands, TinyTap'in Yüzde 80’ini 38,9 Milyon Dolara Satın Aldı

Hong Kong merkezli şirket, satın alma işlemini 1,5 milyar dolarlık bir portföy ortaya çıkarmasından bir hafta sonra gerçekleştirdi.

16 Haziran 2022 17:44

Güncellenme: 16 Haziran 2022 20:04

Oyun yatırım şirketi Animoca Brands, eğitim içeriği teknolojisi şirketi TinyTap'in yüzde 80'den fazlasını 38,88 milyon dolar nakit ödeme ve hisse karşılığında satın aldı .


Satın alma ile  Animoca Brands'in TinyTap'teki hissesi yüzde 84,1'e yükseldi.


2012 yılında kurulan TinyTap, eğitimcilerin, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) olarak bilinen bir model içerik oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanıyan ve kullanıma dayalı gelir payı elde etmesini sağlayan bir platform. İsrail merkezli şirket, Susam Sokağı ve Oxford University Press de dahil olmak üzere eğitimci ve yayıncılardan 200.000 civarında etkinlik sunan dünyanın en büyük eğitici oyun kütüphanesi durumunda.


Bu yılın başlarında, Animoca bir finansman turunda 5.5 milyar dolarlık bir değerlemeylle yaklaşık 360 milyon dolar toplarken geçtiğimiz hafta yatırım portföyünün 1,5 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.


Animoca, TinyTap'in platformunu blok zinciri ile ilgili eğitici içerik oluşturmak için kullanacağını duyurdu.


Animoca Brands'in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu yaptığı açıklamada, “UGC eğitimi alanında lider olan TinyTap'i satın almamızla birlikte, dünya çapındaki eğitimcilere yeni fırsatlar sunmak için blok zincirinden yararlanacağız ve yetişkinlere çocukları için gelişmiş öğrenme fırsatları sunacağız “ dedi.


TinyTap CEO'su Yogev Shelly de konuyla ilgili olarak "Eğitimcileri, çocuklara doğrudan ulaşabilecek ve yarattıklarının başarısına göre kazanmalarını sağlayan ilgi çekici öğrenme etkinlikleri oluşturma konusunda yetkilendiriyoruz. Animoca Brands'ın bir parçası olarak, okullardan ve hükümetlerden bağımsız yeni bir eğitim sistemi oluşturmak için blok zincirinden yararlanacağız” ifadelerini kullandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk