Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Animoca Brands, Planetarium Laboratuvarları için 32 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Öncülük Ediyor

Yatırım, Web3 oyun şirketinin topluluk odaklı ağını geliştirmesine yardımcı olacak.

7 Temmuz 2022 09:23

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 13:10

Topluluk odaklı bir Web3 oyun ağı oluşturan Planetarium Labs, Animoca Brands liderliğindeki A Serisi finansman turunda 32 milyon dolar topladı.


Kurucu ortak ve CEO Kijun Seo, CoinDesk'e e-posta ile yaptığı açıklamada, sermayenin Planetarium Labs'ın oyun ve oyuncu yönetimi araçlarıyla ağını oluşturmasına yardımcı olmak için kullanılacağını söyledi.


Turdaki diğer yatırımcılar arasında Güney Koreli teknoloji devi Kakao'nun yatırım kolu olan Samsung Next ve Planetarium ortakları Krust Universe ile oyna-kazan oyunu Mir4'ün yayıncısı WeMade de yer aldı.


Planetarium Labs oyun sistemi, geliştiricilerin tamamen Unity oyun motorunda blok zinciri uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan bir yazılım geliştirme kiti olan Libplanet'e dayanıyor.


Seo, “Tek bir ağı paylaşan birden fazla oyun yerine, her oyun uygulamaya özel blok zinciri ağını çalıştırır ve yönetişimi tasarlama ve ücretsiz oynamayı etkinleştirmek gibi tokenleri özelleştirme özgürlüğüne sahiptir. Ardından, oyuncular ve oyun topluluğu, her oyuna güç sağlayan merkezi olmayan bir ağ çalıştırabilir” dedi.


Libplanet teknolojisi, Animoca Brands, Binance Labs ve Ubisoft'un da aralarında bulunduğu 300.000'den fazla kullanıcısı ve destekçisi olan açık kaynaklı çevrimiçi RPG Nine Chronicles'da kullanılmıştı. Seo, Nine Chronicles'ın önümüzdeki hafta ikili staking programları ve oyuncu şampiyonaları da dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik içeren bir "Bölüm 3" güncellemesini yayınlayacağını söyledi.


Seo, “Planetarium Labs, bu hafta büyük bir fragmanı yayımlanan canlı aksiyon NFT toplanabilen bir RPG olan Stella Fantasy'nin geliştirilmesini de destekliyor. Yakın zamanda, ünlü Lineage serisinin yaratıcısı ve Nexon'un kurucu ortağı Jake Song tarafından kurulan XL Games ile topluluk tarafından yönetilen MMORPG'leri [Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu] keşfetmek için bir ortaklık imzaladık" dedi. Ayrıca Planetarium'un bu çeyreğin sonlarında ortakları aracılığıyla geliştirilmekte olan daha fazla oyun başlığını ortaya çıkaracağını da kaydetti.


Hong Kong merkezli oyun yatırım şirketi Animoca Brands geçtiğimiz günlerde portföy yatırımlarının Nisan sonu itibariyle 340 yatırımda 1,5 milyar doları aştığını bildirmişti.


Animoca Brands'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu yaptığı basın açıklamasında, “Geleceğin, açık bir metaverse'de devasa, merkezi olmayan dünyalar olduğuna kuvvetle inanıyoruz. Bu nedenle Planetarium Labs'in oyuncuları yaratıcı özgürlük ve tam dijital haklar ile güçlendiren topluluk merkezli blok zinciri oyunları vizyonunu desteklemekten mutluluk duyuyoruz” demişti. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Kripto Varlıkları Düzenleyen Sayılı Ülkeler Arasında Girmiş Olmak Oldukça Gurur Verici"

1 Temmuz 2024 18:01

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk