Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Animoca Brands 75 Milyon Dolar Daha Fon Topladı 5,9 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Finans turunda, Ocak ayındaki fonlama turunun ikinci dilimi kapsamında yaklaşık 360 milyon dolar toplandı ve yatırım şirketine 5,5 milyar dolar değer biçti.

12 Temmuz 2022 17:55

Güncellenme: 12 Temmuz 2022 18:01

NFT ve metaverse yatırımcısı Animoca Brands, 5,9 milyar dolarlık bir değerlemeyle 75 milyon dolarlık fon turunu tamamladı.


Tura katılan yatırımcılar arasında Liberty City Ventures, 10T ve Kingsway bulunuyor.


Tur, Ocak ayındaki bir önceki finansman turunun ikinci bölümü oldu ve yaklaşık 360 milyon dolar toplarken şirkete 5,5 milyar dolar değer biçerek Animoca'nın değerini üç aydan kısa bir sürede ikiye katladı. Firma, Ekim ayında 2,2 milyar dolar değerleme ile 65 milyon dolar toplamıştı.


Animoca, Salı günü yaptığı açıklamada, Ocak ayındaki artışın durum tespiti süreçlerini kapsayacak şekilde uzatıldığını duyurdu.


Animoca Brands, sermayeyi satın almaları, yatırımları ve ürün geliştirmeyi finanse etmenin yanı sıra popüler fikri mülkiyetler için lisansları güvence altına almak ve açık meta veriyi ilerletmek için kullanacağını açıkladı.


Şirketin portföyü, oyna-kazan oyunu Axie Infinity, NBA Top Shot'ın arkasındaki şirket olan Dapper Labs ve en büyük NFT ticaret platformu olan OpenSea dahil olmak üzere 150'den fazla NFT ile ilgili proje içeriyor. Ayrıca metaverse oyunu The Sandbox'ta çoğunluk hissesine de sahip durumda.


Fon toplama, dijital varlık piyasasındaki düşüşe rağmen, sermayenin sektördeki köklü firmalara hala güven duyduğunu göstermesi anlamında oldukça önemli bir durum.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası BitMEX, Banka Gizliliği Yasasını İhlal Etmekten Suçlu Bulundu

11 Temmuz 2024 09:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk