Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Andreessen Horowitz’e Göre Web3 Ve Kripto Para Birimleri, İnternet Devlerinin Yarattığı Güç Dengesizliğini Bozabilir

Şirket, 4,5 milyar dolarlık kripto fonunun kurulmasından aylar sonra, kripto pazarındaki düşüşü bir yatırım fırsatı olarak gördüğünü belirtti.

23 Ağustos 2022 13:51

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 16:39

Andreessen Horowitz'in (a16z) kripto biriminin kurucusu Chris Dixon, şirketin, Web3 ve kripto para birimlerinin Facebook ve Twitter gibi büyük internet şirketlerinin meydana getirdiği büyük güç dengesizliğini bozma yeteneğine sahip olduğunu söyledi.


Dixon, Financial Times’a yaptığı açıklamada, “İnternet üzerindeki güç  belli bir şirketler grubu tarafından tutuluyor ve bu iyi bir durum değil çünkü internetin beş şirket tarafından kontrol edilmesi anlayışı hem girişimciler için hem de VC’ler için fazlasıyla kötü” dedi.


a16z, 2018 yılında kripto biriminin kurulmasından bugüne kadar, kripto ve blok zinciri şirketlerine yatırım amaçlı 7,6 milyar doların üzerinde para topladı. Hatta bu miktara Mayıs ayında piyasada çöküş yaşanırken 4,5 milyar dolar ile başlatılan dördüncü kripto fonu da dahil durumda. Bitcoin, Kasım ayındaki 69.000 dolarlık rekor seviyesinden Haziran ayında 17.000 dolar seviyesine kadar düştü.


Dixon, piyasadaki kaymayı daha fazla yatırım yapabilmek için büyük bir fırsat olarak gördüğünü belirtip “Girişim sermayesinde umarım düşük fiyattan alıp yüksek fiyattan satıyorsunuzdur. Benim deneyimime göre düşüşler hep fırsattır” ifadelerini kullandı.


Dixon, açıklamasının devamında ise “Daha iyi bir internet yaratabilmek için yapabileceğimiz şey, ağ etkilerinin şirketler yerine topluluğa dokunduğu yeni sistemleri hayata geçirebilmek” şeklinde konuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Rallisi Duraksadı, Ether ve Solana 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde

8 Aralık 2023 10:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk