Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Anchorage Digital’den Japon Yeni Hamlesi

Kripto varlık saklama platformu Anchorage Digital’in portföyüne Japon Yeni stabil coin’i GYEN de girdi.

13 Eylül 2022 10:02

Güncellenme: 13 Eylül 2022 12:05

Yasal Dijital varlık saklama platformu Anchorage Digital, Japonya’da fintech kullanımını teşvik etmek amacıyla dolar ve euro saklama (custody) hizmetlerinden sonra Japon Yeni stabil coin’ini de desteklemeye başladı.


Anchorage, GYEN stabilcoin’ini saklama hizmeti için GMO-Z.com Trust Company ile iş birliği yaptı. JPY stabil coin’i New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından onaylandı ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafından sigortalanan bankalarda tutulan varlıklar tarafından destekleniyor.


USDT ve USDC gibi stabil coin’ler kriptonun temel taşı olup merkeziyetsiz finans (DeFi) gibi yeni ticaret paradigmalarının katalizörü oldular. Anchorage kurucu ortaklarından Diogo Mónica’ya göre artık stabil coin’lerin geniş fırsatlarının farkına varılıyor. Stabil coin’lerin kullanım alanı özellikle Japon yeni gibi yerel para birimleri cinsinden sunulduğunda daha da genişleyebilir.

      

Monica, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda, “Bir araç ya da yemek çağırma şirketi düşünün. Ya da bir bordro veya havale yapacağınızı. Bu, fonların anında kullanılabilirliği ve insanlardaki paranın hızı ile ilgili. Kripto sadece uygulamadaki bir detay. Bu, internet üzerinde yarattığımız ve bunların bu kadar ucuz olmasını sağlayan bir yol” dedi.


TerraUSD ve LUNA gibi coin’lerin çöküşü ve pek çok yüksek profilli kripto firmasının iflas etmesi nedeniyle insanların güvenli hissettikleri alanlara kaçtığını belirten Monica, “Hemen her gün kriptonun iflas prosedürlerinin bir parçası olup olmadığı sorusuyla karşılaşıyoruz. Bunun en net cevabı bizde çünkü biz onay almış bir federal bankayız” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk