Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Analistler, Do Kwon'un Kripto Piyasalarını Etkileme Olasılığının Düşük Olduğunu Söylüyor

Trader’lar önümüzdeki günlerde Kwon ile ilgili token’larda artan dir değişkenlik olacağını dile getiriyor.

20 Eylül 2022 17:32

Güncellenme: 20 Eylül 2022 23:36

İki piyasa gözlemcisi Salı günü CoinDesk'e yaptığı açıklamada, Interpol'ün arananlar listesinde olan Terra'nın kurucu ortağı Do Kwon'un nerede olduğu konusunda Kore polisinin verdiği uyarıların, kripto piyasalarına zarar verme ihtimalinin düşük olduğunu söylediler.


Kwon’un şu anki konumu bilinmiyor ve Singapur Polis Gücü, Kwon’un ülkede olmadığını doğruladı.


Terra'nın Mayıs ayında çöküşünü takip eden haftalarda, LUNA ve UST token’larının fiyatları %99.7'den fazla düşüş gösterdi. Aynı zamanda, ağ üzerine kurulan merkeziyetsiz finans uygulamaları piyasa değerinde yaklaşık 28 milyar dolar kaybetti.


Kwon'un yasal sorunlarının kripto piyasaları üzerindeki etkisi pek fazla önemsenmiyor gibi görünüyor.


Analog'un yazılım mimarı Victor Young, CoinDesk'e "Benim düşünceme göre, Terra, özellikle sektördeki yatırımlarla ilgili olarak kripto piyasalarında sistematik riskler oluşturmuyor" dedi. 


Young, regülatörlerin ve politika yapıcıların sektördeki kayıpların giderek artmasının gelecekteki olası kötü durumlar için "önemli bir uyarı işareti" olarak gördüklerini de sözlerine ekledi.


Young, yatırımcıların güvenini yeniden kazanmak için oluşturulmuş ayrı bir blok zinciri olan Terra 2.0'ın hızlı oluşumunun, kripto piyasalarındaki gelişmelerin oldukça hızlı gerçekleştiğini belirtti.


Kripto borsası Unizen'in araştırma ve analitik başkanı Ajay Dhingra, Terra'nın çöküşünü 2008 resesyonu sırasında etkilenen Lehman Brothers’a benzettiğini dile getirdi. Dhingra CoinDesk’e bir Telegram mesajında, "Tutuklama emri, LUNA'nın oldukça fazla volatil olmasına neden olacak" dedi.


LUNA ve Luna Classic (LUNC), son birkaç ay içinde en değişken token’lardan ikisi oldu. LUNC Mayıs ayının ortasında 119 dolarlık seviyelerden 0.00000099 dolara kadar düştü. Geçen ay ise değeri iki katına çıktı. LUNA ise geçen ay yüzde 200 değer kazandı. Bu kazançlar hızlı bir şekilde tersine döndü ve şu anda Ağustos ayında görülen seviyelerde işlem görüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tether, Chainalysis ile İşlem Gözetimi Ortaklığı Kurdu

3 Mayıs 2024 10:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk