Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

American Express İlk Kripto Ürününü Hayata Geçirdi: Abra Ödül Kartı

Uzun zamandır beklenen Abra Crypto Card, Amex’in ilk kripto para ürünü olacak.

11 Haziran 2022 11:05

Güncellenme: 11 Haziran 2022 11:06

American Express yakın zamanda kripto para temelli bir kredi kartı çıkarmaya yönelik beklentilere henüz cevap vermemiş olsa da bu yılın başında çıkan dedikoduları doğruladı ve dijital varlık hizmetleri şirketi Abra ile işbirliğine giderek bir kripto ödül kartı sunacağını açıkladı.


Cuma günü Consensus’da açıklanan Abra Crypto Card kullanıcıların alışveriş yaptıklarında kripto para ile ödül kazanma imkânı veriyor. Kart sahipleri Abra platformunun desteklediği 100’den fazla kripto para arasından seçim yapabiliyor ve yıllık bir üyelik veya işlem komisyonu ödemiyorlar. Kart alışveriş, seyahat, yeme-içme ve diğer bazı hizmetlerde kullanılabilir olacak.


Abra CEO’su Bill Barhydt, “Bu uzun zamandır beklenen ve American Express için ilk olacak bir kripto ürün. Amex’in yüzlerce mağazadan sunduğu perakende teklifler, uygulamaya entegre ediliyor. Abra cüzdanın sağladığı dolandırıcılıktan korunma ve satın alma koruması da aktif olacak” diyor.


Barhydt, kripto kredi kartlarının kripto dünyasında uzun zamandır varlığını sürdürdüğünü söylüyor. Ancak Amex-Abra ortak ürünü farklı kılan her iki şirketin de kalburüstü bir müşteri kitlesine sahip olması.


Barhydt, “Müşteri kitlemize bakarsanız ortanın üstünden çok varlıklılara kadar uzanan bir yelpaze görürsünüz. Bazılarının Abra üzerinde 6-8 haneli değerlere ulaşan kripto varlıkları var. Böylesi bir kitlenin American Express markasıyla uyumlu olduğu bir gerçek” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk