Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Amber Group Kripto Para Ticareti Platformunu Brezilya'ya Getiriyor

Güney Amerika ülkesinde Haziran ayından bu yana faaliyette olan platform, kredilerin teslim edilmesini de sağlayacak.

9 Ağustos 2022 13:28

Güncellenme: 9 Ağustos 2022 16:01

Çoğunlukla Asya'da likidite ve piyasa oluşturma hizmetleri sunan Singapur merkezli Amber Group, perakende ticaret operasyonunu Brezilya'ya genişletti.

 

Haziran ayından bu yana Brezilya'da faaliyet gösteren WhaleFin olarak adlandırılan perakende platformu, kullanıcıların kripto alıp satmasına ve kredi almasına izin veriyor.

 

Amber Group'un Latin Amerika genel müdürü Nicole Pabello, CoinDesk ile yaptığı konuşmada, "WhaleFin, müşterilerin diğer ürünlerin yanı sıra token ticareti yapmak, kazanmak, takas etmek için uygulamamıza, web'imize veya API'mize bağlanmalarını sağlayan en yeni ürün arayüzümüzdür," diyor.

 

Bir açıklamada, Amber Group CEO'su Michael Wu, Brezilya pazarının büyüklüğünü memnuniyetle karşıladığını ve ülke kripto için özel bir düzenleyici çerçeveyi onayladıktan sonra daha da büyümesini beklediğini söyledi.

 

Bu yılın Şubat ayında, Amber Group Singapur merkezli egemen varlık fonu Temasek liderliğindeki bir finansman turunda 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle 200 milyon dolar topladı. Haziran 2021'de şirket, 100 milyon dolarlık B Serisi turunu 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle kapattı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CoinTR, Global İş birliğini Yerel Projelere Taşıyor

29 Kasım 2023 01:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk