Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Amber Group, FTX Sonrasında C Serisi Turda 300 Milyon Dolar Topladı

FTX'in iflası, Amber Group’un bazı ürünlerini ve müşterilerini etkiledi ve ek sermaye artırma ihtiyacını hızlandırdı.

16 Aralık 2022 13:21

Güncellenme: 16 Aralık 2022 17:35

Kripto ticaret şirketi Amber Group, kripto borsası FTX'in iflasına tepki olarak fon toplama politikasını C Serisi turda 300 milyon dolar toplamak için değiştirdi.


Şirket, Twitter’dan yaptığı açıklamada, söz konusu tura Fenbushi Capital ABD ve diğer kripto yatırımcılarının liderlik yaptığını belirtti.


Veri platformu Crunchbase’e gore, Singapur devlet yatırım fonu Temasek, risk sermayesi şirketi Sequoia Capital China ve Coinbase Ventures geçmiş dönemde Amber Group'a yatırım yapmışlardı.


Amber Group, Cuma günü paylaştığı Twitter mesajında, “Firmanın sermayesinin yüzde 10'undan azı iflas eden FTX'te bulunurken, müşterileri koruyabilmek için daha iyi yollar bulunamazsa FTX temerrüdünün sonrasında bazı ürünler önemli düşüşler yaşayacak" ifadesini kullandı.


Şirket, B Serisi turunu 3 milyar dolarlık değerlemeyle yükseltme çabası içindeyken C Serisi’ne geçmeye karar verdi.


Amber Group, FTX'in iflasının ardından personelinin yüzde 40'ı olan 300 personelini işten çıkartırken, Chelsea Futbol Kulübü ile yaptığı 25 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasını da sona erdirdi. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk