Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Amber Group, Chelsea Sponsorluğunu İptal Etti

Kripto şirketi Amber Group, İngiliz futbol kulübü Chelsea ile henüz 7 ay önce duyurulan sponsorluk anlaşmasını iptal etti.

9 Aralık 2022 14:06

Güncellenme: 9 Aralık 2022 15:13

Bloomberg’ün bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Singapur menşeli kripto para alım satım şirketi Amber Group, İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Chelsea FC ile yaptığı 25 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasını iptal ediyor.


Temasek ve Sequoia Capital’e bağlı Amber Group ayrıca 300 kişiyi de işten çıkaracak ve toplam personel sayısı 400’ün altına inecek. Şirketin toplam çalışan sayısı bir dönem 1000'in üstündeydi.


Sponsorluk kapsamında Amber’in WhaleFin alım satım platformunun logosu 2022/2023 sezonu boyunca Chelsea formalarında olacaktı.


Şirketin personel çıkarması ve henüz 7 ay önce duyurulan sponsorluk anlaşmasını iptal etmesi FTX, BlockFi ve Celcius Network gibi şirketlerin iflas etmesine neden olan kripto sektöründeki durgunluğa bağlanıyor.  


Şirket ayrıca kurumsal yatırımcılara ve aile şirketlerine odaklanarak bireysel kullanıcılara yönelik faaliyetlerini de durduracak. Dolayısıyla müşteri sayısı yüzbinlerce kişiden yaklaşık 100’e düşecek.


Financial Times’ın bir haberine göre de Amber 100 milyon dolar hedeflediği bir yatırım turunda bu paranın sadece yarısını toplayabildi ve bu nedenle büyüme planlarını da askıya aldı.


Blokzinciri analistleri, Amber Group’un FTX’in kardeş şirketi olan ve iflas eden alım satım firması Alameda Research’ü takip edebileceğini belirtirken şirketin sadece 9.46 milyon dolarlık varlığı olduğu iddia ediliyor.


Bu iddiaları reddeden Amber Group yönetici ortağı Annabelle Huang, Twitter’dan faaliyetlerine her zamanki devam edeceklerini, kullanıcıların da her zamanki gibi hesaplarındaki paraları çekebileceklerini paylaştı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk