Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Amazon Web Services ve Avalanche'dan Blokzincir İş Birliği

Bulut bilişim platformu Amazon Web Services’ın Avalanche’la iş birliği kapsamında kurumlar, işletmeler ve devletlere blokzincir teknolojisi sunulacak.

12 Ocak 2023 10:08

Güncellenme: 12 Ocak 2023 12:27

Her iki şirket tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre bulut bilişim platformu Amazon Web Services (AWS) kurumlar, işletmeler ve devletler nezdinde blokzincir teknolojisinin daha geniş kitleler tarafından benimsenmesi adına Ava Labs’la beraber çalışacak.


Söz konusu iş birliği kapsamında AWS, Avalanche’ın altyapısı ve merkeziyetsiz uygulamaları (dapp’lar) destekleyerek, geliştiricilerin Avalanche blokzincirindeki üzerindeki düğümlerde faaliyete geçmelerini ve yönetimlerini kolaylaştıracak.


Ava Labs aynı zamanda AWS’in pazaryerine ağ içinde ağ olan bir “alt ağ” (subnet) uygulamasını ekleyerek hem bireyler hem de kurumların özelleştirilmiş alt ağlarını kolaylıkla başlatmasını planlıyor.  


Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer konu hakkında “Hem bireysel hem de kurumsal geliştiricilerin AWS kullanarak düğümler üzerinde kod yazabilmeleri ve ağları test edebilmeleri çok büyük bir lütuf” ifadelerini kullanıyor.Ava Labs’la yapılan iş birliği her ne kadar AWS’in bir blokzincir projesiyle ilk ortaklığı olsa da Ethereum ve diğer küçük blokzincirler ağlarını güçlendirmek adına AWS’le halihazırda çalışıyor.


Avalanche’ın token’ı AVAX son 24 saatte yüzde 13,5 değer kazanarak 14,55 dolardan işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    avalancheAmazon Web ServicesAVAX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk