Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Altcointurk MarketPlace Duyuruldu!

Altcointurk, başarısını topluluk odaklı yaklaşım modeline borçlu olduğunu belirtiyor.

2 Kasım 2023 15:28

Güncellenme: 2 Kasım 2023 16:52

Türkiye’nin en eski kripto para ve Web3 topluluklarından Altcointurk, yeni projelere atılmaya devam ediyor. “İyi insan, iyi iş” mottosuyla 2017 yılında kurulan ve o günden beri Web3 ekosistemine hizmet veren Altcointurk, başarısını topluluk odaklı yaklaşım modeline borçlu. Topluluğun önemini ve gücünü bilen, tüm stratejisini topluluğun gücüne dayandıran ve bu sayede büyüyen Altcointurk, yeni bir ürün geliştirerek ekosisteme ve topluluğa hizmet vermeye devam ediyor.


Topluluğa Özel Sadakat Programı

Altcointurk bir süre önce online ve offline etkinliklerine katılım sağlayan topluluk üyelerine Utilify ile birlikte hatıra NFT’leri vermeye başlamıştı. Bu programa göre #KriptoCuma’lara veya farklı fiziki etkinliklere katılan, sosyal medyada Altcointurk ile etkileşime geçen topluluk üyeleri “İyilik Puanı” adı verilen puanlar kazanıyor ve biriktiriyordu. Adını Altcointurk’ün ilk motto’su olan “iyi insan iyi iş”ten alan iyilik puanları, MarketPlace açılışı ile birlikte harcanabilir duruma getirildi.


Son KriptoCuma’da da, hem Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı hem de lansmanı temsilen tüm katılımcılara hatıra NFT’si verildi.


Lansmanın anlamını ve ekosistemin desteğini göz önünde bulundurarak, bu özel NFT'yi herkesin alabilmesi için hala açık tutuluyor. 


İyi İnsan, İyi İş’ten, Proof Of Community’ye Evrim!

Altcointurk, 27 Ekim 2023 Cuma günü gerçekleştirilen KriptoCuma’da yeni projesi olan MarketPlace’ini kullanıma açtı. Fakat bu klasik bir NFT MarketPlace değil. En büyük özelliği ise topluluğun katkı ve desteğinin ödüllendirileceği bir yapı kurulmuş olması.


Altcointurk etkinliklerinde sadece bir görsel sunmuyor, topluluk üyelerine katılımlarını zincir üzerinde kanıtlayabilecekleri gerçek bir NFT deneyimi yaşatıyor. Proof of Community mottoları da buradan geliyor.


Altcointurk etkinliklerini kategorize edilmiş durumda ve her etkinliğin önem derecesine göre (sponsorlu/sponsorsuz) NFT'lere farklı bir puan atanıyor. Örneğin, sponsorsuz bir KriptoCuma'nın NFT'si 75 $IP (İyilik Puanı) kazandırırken, sponsorlu bir KriptoCuma'ya katılmak 125 $İP kazanılmasını sağlıyor. Puan kazanımı sadece etkinliklerle sınırlı değil. Açıklamaya göre, birçok yarışma, kampanya, eğitim vb. duyuruları da olacak. Puanlarını biriktiren topluluk üyeleri, bu puanları Altcointurk MarketPlace’de harcayabiliyorlar.İlk etapta Altcointurk’e ait hoodie, şapka, kupa, sticker seti, TradingView üyelikleri gibi ürünler bulunuyor ve kullanıcılar, biriken puanları ile buradan alışveriş yapabiliyorlar.


Lansmana katılıp NFT’sini alanlara otomatik olarak 250 $IP yüklendi. Kullanıcılar da Altcointurk Marketplace'i deneyimlemek için, kazandıkları 250 puanla 1 aylık Finderex Premium hesabı veya ETHGünü bileti alabilme fırsatı buldular. 


Yapılan açıklamaya göre Altcointurk, topluluğuna fayda sağlayacak birçok marka, ürün ve projeyi burada listelemeyi planlıyor. Ayrıca amaçlarının sadece Web3'te kalmak değil, Web2 markalarını da bu yapıya dahil ederek Web3 adaptasyonlarını sağlamak olduklarını söylüyor. “Belki bir kafede indirim sağlayacak bir kupon bile bulabileceksiniz. Altcointurk topluluğunun bir üyesi olmanın avantajlarını her yerde yaşamanızı sağlayacak bir proje inşa ediyoruz.” 


Daha Fazla Oku

    Altcointurkaltcointurk marketnftsadakat programı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk