Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

Alibaba CEO’su Daniel Cang Yong, kararı çalışanlarına bir mektup aracılığıyla duyurdu.

29 Mart 2023 12:43

Güncellenme: 29 Mart 2023 13:24

Şirketin sahibi olduğu South China Morning Post gazetesinin haberine göre, Alibaba CEO’su Daniel Cang Yong, çalışanlara gönderdiği mektupta, şirketin operasyonlarını altı birime ayırma kararı aldıklarını duyurdu.


Alibaba’daki bu kabuk değişiminin, şirketin küresel düzeyde 220 milyar dolar değerindeki operasyonlarında ve faaliyet gösterdiği bir çok alanda daha bağımsız hareket etmesinin önünü açacağı belirtiliyor.


Bunun yanında, yönetim şeklinin tek merkezden değil, birimlere dağıtılacak olması, Çin’in teknoloji alanında uygulamaya koymak istediği modelin de ilk adımı olacak.


Bu kararla birlikte, Alibaba’nın nakit ineği pozisyonundaki e-ticaret platformu Taobao-Tmall, lojistik sağlayıcısı Cainiao Smart Logistics, Global Digital Business, yerel teknoloji destekleyicisi Local Services, bulut hizmetleri sağlayıcısı Cloud Intelligence ve medya tarafındaki Digital Media and Entertainment bağımsız bir yönetime kavuşmuş olacak.


Daniel Cang Yong, hayata geçirilmesi planlanan yeniden yapılanma politikasıyla birlikte, şirketin bağımsız hareket ederken piyasa rekabeti konusunda kendi kararlarını alacağını ve halka arz için kaynak yaratacağının da altını çizdi.


Alibaba’dan yapılan açıklamada ise, şirketin Perşembe günü düzenleyeceği basın toplantısında konuyla ilgili detayları paylaşacağı belirtildi.


Teknoloji devinin operasyonlarını ayırma kararı Çin başta olmak üzere küresel teknoloji şirketleri açısından olumlu bir adım olarak görüldü.Daha Fazla Oku

    AlibabaDaniel Cang Yongyeniden yapılanma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk