Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Alibaba Cloud, Avalanche Üzerinde Metaverse Launchpad Platformu Kuruyor

Cloudverse adı verilen bu platform, şirketlerin Metaverse alanlarını özelleştirmeleri ve bakımlarını yapmaları için uçtan uca bir platform sağlamayı amaçlıyor.

4 Mayıs 2023 18:47

Güncellenme: 4 Mayıs 2023 19:03

Çinli teknoloji devi Alibaba'nın (BABA) bulut bölümü, işletmelerin Avalanche blockchain üzerinde metaverse'lerini dağıtmaları için bir launchpad platformu oluşturdu. Cloudverse adı verilen bu platform, şirketlerin müşterileriyle etkileşim kurmanın yeni yollarını bulmak için metaverse alanlarını özelleştirmeleri ve bakımlarını yapmaları için uçtan uca bir platform sağlamayı amaçlıyor.


Avalanche, metaverse alanlarını oluşturmak için teknoloji sağlarken, Alibaba Cloud ise hesaplama ve depolama sağlayacak. Bu bilgi, Perşembe günü e-posta yoluyla yapılan bir duyuruda yer aldı.


Alibaba'nın Mysten Labs ile yaptığı anlaşmadan kısa bir süre sonra, Cloudverse adlı Launchpad'i Avalanche Blockchain üzerinde metaverse yaratmak isteyen şirketler için oluşturdu. E-posta yoluyla yapılan bir duyuruda belirtildiği gibi, Cloudverse şirketlere müşterileri ile etkileşim kurmak için yeni yollar bulmak için kendi metaverse alanlarını özelleştirmeleri ve bakım yapmaları için uçtan uca bir platform sağlamayı amaçlıyor. 


Avalanche, metaverse alanlarının geliştirilmesi için teknoloji sağlarken, Alibaba Cloud computing(programlama) ve depolama sağlayacak. 


AVAX'ın fiyatı üzerinde önemli bir etki yapmadı

Ortaklık, Mysten Labs'in Sui Layer 1 blok zincirinin geliştiricisi olduğu ve ağındaki doğrulayıcılar için düğüm hizmetleri sağlamak için anlaşma yaptığı Alibaba'nın son bir ay içindeki ikinci blok zinciri ağı işbirliği oldu. Avalanche'in yerel tokeni AVAX, haberlerin ilk duyurulmasından hemen sonra nispeten az etkilendi ve 16,86 dolardan 16,98 dolara yalnızca %1 civarında yükseldi.


Daha Fazla Oku

    avalancheAVAXAlibabaBulutİş birliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk