Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Alchemy Ventures, Web3 Yatırımlarına Devam Edecek

10 milyar dolarlık Web3 altyapı devinin yatırım kolu, erken aşamadaki kurucuları desteklemenin yeni yollarını arıyor.

25 Nisan 2023 17:09

Güncellenme: 25 Nisan 2023 17:38

Merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak için kullanılan Web3 altyapısının önde gelen isimlerinden Alchemy, kripto yatırımlarında rekor kıran 2021’in sonunda bir risk sermayesi kolu başlattı. Ana şirket, 2022’nin başlarında gerçekleşen 200 milyon dolarlık fundraise sırasında 10 milyar dolarlık değer kazandı. Sonrasında başlayan ayı piyasası dolayısıyla yatırımlarını durduran Alchemy, erken aşamadaki yatırımcıları desteklemeye devam ediyor.

Alchemy Ventures’ın başkanı Paul Almasi, CoinDesk’le röportajında, Alchemy Ventures’ın ana şirketin bilançosu aracılığıyla yatırım yaptığını söylüyor. Ortaya konan her doların Alchemy ekosisteminde en üst düzey hedefleri karşılaması gerektiğini de belirtiyor.

Yatırım kolu, geleneksel bir risk sermayesi fonu kadar getiri odaklı olmuyor. Geri dönüşler önemli olsa da firmanın üç ana hedefi bulunuyor: Erken aşamalardaki kurucuları Alchemy ekosistemine çekmek, yol haritasını oluştururken daha iyi kararlar almak adına stratejik bir istihbarat ortamı yaratmak, satın alımlar yoluyla ana ekibi büyütmek.

Yatırım stratejisi

Alchemy Ventures, blok zincirlerine ve use case’lere yatırım yapsa da ilgisini en çok end-user uygulamalar ve altyapılar veya end-user adaptasyonunu sağlayan araçlar çekiyor.

Almasi, yatırım stratejileri hakkında şunları söylüyor: “Önümüzdeki 20 yıl boyunca Web3’ü tanımlayacak fikirlerin ve ürünlerin, önümüzdeki iki üç yıl içerisinde geliştirileceğini düşünüyoruz. Bu yüzden bunun gerçekleşmesine yardımcı olmak adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bir altyapı platformu olarak, geliştiricilerin bu fikirleri hayata geçireceklerine dair inancımız sonsuz.”

Alchemy Ventures, şirket başına ortalama 150 bin ila 250 bin dolar arasında yatırımlar yapıyor ve bu yatırımların yaklaşık dörtte üçü pre-seed veya seed aşamalarındaki şirketlere yapılıyor. Almasi, şirketin, ürünlerin pazara uygunluğundan işe alımlarına kadar pek çok operasyonel konuda destek sunduğunu belirtiyor. Ayrıca şirket önümüzdeki haftalarda kurucular için bir tür hizmet ve sosyal medya platformu olan Alchemy Connect’i sunmaya hazırlanıyor.

Şirketin bugüne kadar iki portföy kanalında toplam 84 yatırım yaptığı biliniyor. Temel girişimler portföyü, hisse karşılığında nakit akışı sağlarken hızlandırma portföyü, hisse karşılığında Amazon Web Services, Alchemy ve daha birçok altyapı imkanı sunuyor.


Daha Fazla Oku

    Alchemyweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk