Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Alan Howard Destekli Kriptografi Yatırımcısı Geometry Gizlilikten Ortaya Çıkıyor

Aztec’in sıfır bilgi kanıtı mağazasının eski CEO’su Tom Walton-Pocock, Geometry’e yöneliyor.

28 Haziran 2022 15:37

Güncellenme: 28 Haziran 2022 16:21

Sıfır bilgi gizliliği teknolojisine odaklanan ve hedge fon milyarderi Alan Howard tarafından desteklenen bir araştırma ve yatırım firması olan Geometry, gizli moddan ortaya çıktı.

 

Altı aydır faaliyet gösteren ve 2 milyonla 4 milyon dolar aralığında tohum yatırımı yapan firma, eski Aztec CEO'su Tom Walton-Pocock tarafından yönetiliyor. Bir basın açıklamasına göre, üst düzey ekipte Celo kriptografi lideri Kobi Gurkan ve Oiler Network'ün eski büyüme başkanı Gregoire Le Jeune yer alıyor.

 

Sıfır bilgi kanıtları (ZKP'ler) teknolojisi, bir uygulama ve bir kullanıcı gibi internetteki iki tarafın, bu bilgilerle ilgili temel verileri paylaşmadan bilgileri birbirleriyle doğrulamasına olanak tanıyor. ZKP'ler, kriptonun ilk günlerinde gizlilik merkezli kripto para birimleri oluşturmak için kullanıldı ve daha sonra Ethereum gibi blockchain ölçeklendirilmesi söz konusu olduğunda ayrılmaz bir bileşen haline geldi.

 

Walton-Pocock bir röportajında, geçen yaz, kriptografiye odaklanan bir araştırma laboratuvarı üretmeyi düşünmeye başladıklarını dile getirdi. Walton-Pocock, "Alan Howard'dan bir telefon aldığımızda, bu bize Geometry'nin daha önce hayal ettiğimizden çok daha hızlı ilerlemesini sağlama fırsatı sundu." Dedi

 

Şimdiye kadar Geometry, İsrail merkezli sıfır bilgi sahibi bir yarı iletken şirketi olan Ingonyama'ya 4 milyon dolarlık bir tohum yatırım turuna öncülük etti ve ayrıca NFT pazarına mekanlar arası likidite getiren şirket olan Soap Labs'ın 2 milyon dolarlık tohum finansmanı turuna da öncülük etti.

 

Geometry ayrıca, STARK'lar tarafından desteklenen genel amaçlı zkVM olan Risc0'ın tohum turu olan blockchain müşterek çalışma firması Socket'e katıldı ve Geometry'nin kriptografi kütüphanelerini kullanmak için yeni bir Web3 yerel oyun inkübatörü olan Matchbox DAO ile stratejik bir düzenleme yaptı.

 

Walton-Pocock, Geometry'nin araştırma ve yatırımın "bileşik kombinasyonunun" Alan Howard'ın WebN Grubu tarafından inkübe edildiğini ve sıfır bilgi fırsatlarının Web3'ün her yönüne yayıldığını dile getirdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Vitalik Buterin, Ethereum'un Güçlü ve Zayıf Yönleri Hakkında Konuştu

10 Temmuz 2024 22:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk