Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Alameda Research, Sequoia Capital'daki Hissesini Abu Dabi Ulusal Varlık Fonu’na Satıyor

Şirket, alacaklılar için para toplamaya çalıştığından, iflas mahkemesinin anlaşmayı onaylaması gerekiyor.

9 Mart 2023 14:07

Güncellenme: 9 Mart 2023 15:31

Mahkeme belgelerine göre, FTX'in yatırım kolu Alameda Research, Sequoia Capital'deki hissesini Abu Dabi Ulusal Varlık Fonu’na satmak için 45 milyon dolar değerinde nakit anlaşma yaptı.


İflasını açıklayan şirketin alacaklılara ödeme yapabilmek için erken aşama kripto ve teknoloji girişimlerine yaptığı yatırımları satma planının bir parçası olan anlaşmanın Delaware iflas yargıcı John Dorsey tarafından onaylanması gerekiyor.


Anlaşmanın içeriği ile ilgili olarak, mahkeme belgelerinde, “FTX, varlık satışlarına yönelik bir çok yerden teklif almasının ve müzakereler sürdürmesinin ardından en iyi teklifi belirleyerek alıcı ile sözleşme imzaladı” ifadeleri kullanıldı.


İflasını açıklayan şirketlerin yapmış olduğu anlaşmalar titiz bir adli incelemeden geçse de, anlaşma 31 Mart’ta hayata geçebilir.


Belgede, müstakbel alıcı Al Nawwar Investments RSC Limited'in Abu Dabi hükümetine ait olduğu ve Sequoia'ya yatırım yaptığı vurgulandı.


Yargıç Dorsey, FTX’in Kasım ayında yaptığı iflas başvurusunun ardından Ocak ayında, içinde türev kolu LedgerX, takas platformu Embed ile şirketin Japonya ve Avrupa birimlerinin de bulunduğu varlık satışına izin verdi.  


Sequoia Capital, yatırımcılara, Kasım ayında gönderdiği notta firmanın FTX'in durumunun yatırımını sıfıra indirdiğini fakat bu düşüşten büyük ölçüde etkilenmediğine dair güvence vermişti.


Sequoia, Global Growth III fonu aracılığıyla FTX.com ve FTX.us'e 150 milyon dolar; SCGE Fonu aracılığıyla borsaya ve ABD bölümüne 63.5 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi. Bu yatırımlar Global Growth III fonunun yüzde 3'ünü ve SCGE fonunun yüzde 1'inden azını temsil ediyor.


VC fonu, yatırımları yaptığı 2021 yılında FTX'in 1 milyar dolar gelir ve 250 milyon dolar işletme kazancı elde ettiğini belirtti.


FTX'in yatırımcıları arasında SoftbankTemasek HoldingsOntario Teachers’ Pension Plan, Race Capital ve Lightspeed Venture Partners bulunuyor.


Sequoia, "Risk alma işindeyiz. Bazı yatırımlar yukarı ve bazıları aşağı yönde sürpriz yapacak, "dedi. "Bu sorumluluğu hafife almıyoruz ve yaptığımız her yatırım için kapsamlı araştırma ve kapsamlı durum tespiti yapıyoruz."

Daha Fazla Oku

    FTXAlameda Researchabu dabi ulusal varlık fonu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk