Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Alameda Cüzdanları Hareketlendi

İflas eden Alameda Research’le bağlantılı cüzdanlarda bulunan 1.7 milyon dolar değerindeki çeşitli token’lar dün akşam önce USDT stabil coin’e ardından da bitcoin’e çevrildi.

29 Aralık 2022 11:21

Güncellenme: 29 Aralık 2022 15:58

Kripto araştırma şirketi Arkham Intelligence’ın verilerine göre, 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakılan Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX’in kardeş şirketi Alameda Research'le bağlantılı cüzdanlardan dün akşam yaklaşık 1.7 milyon dolar değerinde token satışı gerçekleşti. Bu satışlar sonrasında bazı Twitter kullanıcıları satılan token’ların fiyatlarının düşeceğine dair endişeye kapıldı.


Verilere göre Ethereum bazlı USD Coin (USDC), dai (DAI), curve (CRV), ether (ETH), convex (CVX) ve diğer bazı token’lar önce çeşitli cüzdanlardan çekilerek iki cüzdanda toplandı. Daha sonra tether stabil coin (USDT) karşılığında satıldı. Yapılan işlemleri takip ederek Twitter’da paylaşan ZachXBT hesabı, bu stabil coin’lerle de FixedFloat ve ChangeNow swap hizmetleri kullanılarak Bitcoin satın alındığını yazdı.    Bazı satış işlemlerinin değeri 15 ether’e kadar çıktı.


Arkham Intelligence verilerine göre Alameda hâlen toplam 112 milyon dolar değerindeki çeşitli kripto paraları elinde tutuyor. Ancak bu rakam Kasım ortasında 140 milyon dolardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk