Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Aktivist DAO Yatırımcısı Şirket Kurmayı Planlıyor

Casares, Stream Protocol’ü merkeziyetsiz bir konsolide takas borsasına dönüştürmeyi hedefliyor.

8 Şubat 2024 16:39

Güncellenme: 8 Şubat 2024 16:43

Daha önce girişimci yönüyle öne çıkmamış olan New York Üniversitesi öğrencisi Diogenes Casares, geçmişte kripto şirketleri inşa etmekten ziyade onları kapatmaya yönelik çalışmalarda bulunmuş birisi.


Son iki yıldır aktivist DAO yatırımlarında uzmanlaşmış hedge fonlarından biri olan Patagon Management’ı yöneten Casares, bu süre zarfında en son kripto yönetişim projesi Aragon da dahil olmak üzere, düşük performans gösteren girişimleri yatırımcılarına paralarını iade etmeye zorlayarak milyonlarca dolar kazandı.


Aynı zamanda kripto bankası Xapo'nun kurucusu Wences Casares'in oğlu olan Diogenes, CoinDesk'e kripto dünyasının Carl Icahn'ı olarak bilinmek istemediğini söylüyor.


Şimdi ise artık kendi şirketi var. Casares, Stream Protocol’ü merkeziyetsiz bir konsolide takas borsasına dönüştürmeyi hedefliyor. Ancak şimdilik şirketini kullanıcıların mevduatlarını yönlü riske maruz bırakmadan getiri sağlayan "merkeziyetsiz piyasa yapıcı" olarak tanımlıyor.


'Risksiz' kripto ticareti

Projenin tasarımı, Casares'in risksiz değerin (risk-free value) kısaltması olan RFV dünyasındaki deneyimlerinden besleniyor. 


Bu, token alım satımını defter değerlerinin altında (esasen bir projenin net değeri) fiyatlandıran oldukça kârlı bir ticaret stratejisi olarak öne çıkıyor. Ancak "risksiz" demek pek de doğru olmuyor çünkü strateji, uygulayıcılarının iskonto açığını nasıl kapatacağına bağlı oluyor.


Başarısız olan projelerin peşini bırakmayarak RFV ile birçok başarı elde eden Casares, şöyle anlatıyor: “Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğrendik.”


"Temelde iki seçeneğiniz var, ödeme aldığınız (genellikle kısa) ve riskten korunduğunuz (genellikle uzun). Ödeme almak için konsolide DEX'te olmanız gerekiyor, diyelim ki 2x-3x kaldıraç kullanıyoruz. Daha sonra aynı şeyi AAVE'de yapıyoruz. Riskten korunma maliyetimiz, konsolide borsa tarafından ödenenden daha az olduğu için, yönlü risklere maruz kalmadan pasif getiriler elde ediyoruz."


Daha Fazla Oku

    girişimdaokriptodiogenes casaresticaret

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk