Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Akıllı Sözleşme Platformu Soroban, 100 Milyon Dolarlık Bir Fon Aldı

Stellar Network tabanlı platform, Stellar Development Foundation'dan 100 milyon dolarlık bir fonla destekleniyor.

12 Ekim 2022 14:15

Güncellenme: 12 Ekim 2022 16:13

Soroban, Stellar Development Foundation'dan aldığı fonu ekosisteminde yer alan geliştiricilere Sorobanathon: First Light gibi teşvik programları aracılığıyla 100 milyon dolar ayırdı. Teşvik programıyla platformun ortalamadan daha düşük gas ücreti ile daha uygun maliyetli akıllı sözleşmeler sunmaya yönelik adımlar atmasına yardımcı olmayı hedefliyor.


Stellar Development Foundation'da teknoloji strateji başkan yardımcısı Tomer Weller, platformun işlemleri basitleştirerek ve nispeten daha düşük düzeyde bilgi işlem gücü kullanarak rakiplerininden daha düşük akıllı sözleşme ücretleri sunmayı planladığını söylüyor.


Platformda ayrıca bir işlemi gerçekleştirmek için kullanılan bilgi işlem gücü miktarına dayalı olarak bir ücretlendirme modeli de oluşturdu.


Weller, "Ayarlayabileceğiniz bir ücret modeli oluşturduk, çünkü diğer ekosistemlerde ücretler mutlaka bilgi işlem gücünün miktarını birçok kez yansıtmıyor" dedi. "Yani bazen aynı maliyete sahip iki sözleşmeniz olur. ama bunlardan birinin hesaplanması aslında çok daha pahalı olabilir."


Şu anda Futurenet'te olan Soroban, geliştiricilerin Rust'ta akıllı sözleşme hizmetiyle uğraşmaları için bir çağrı yaptı. Weller, platformun 2023'ün başlarında piyasaya sürülmeden önce birkaç test ağından geçmesi gerektiğini, kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlandığını söyledi.


2014 yılında kurulan Stellar Network, kuruluşundan bu yana 2 milyar operasyon gerçekleştirdi.
 

Stellar Network’ün aktif kullanıcı tabanında yaklaşık 7.2 milyon kullanıcı bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri ile Borsa Yatırımcılarının Davranışı Arasındaki İlişki Ne Anlama Geliyor?

7 Nisan 2024 13:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk